מחוברים אונליין - טאבלט או נייד? 5 עצות לבחירה נכונה

15/10/2020
מחשבים ואינטרנט


טאבלטים ומחשבים ניידים הם שניים מהמכשירים הניידים המרכזיים והנפוצים ביותר כיום, מכשירים הממלאים מגוון רחב ביותר של פונקציות הרלבנטיות עבור כולנו, ללא יוצא מן הכלל. עבור כל מי שמתלבט האם לרכוש טאבלט או מחשב נייד, ואיזה טאבלט/לפטופ לבחור, להלן חמש עצות בסיסיות ומהותיות אשר יסייעו לכם לבצע את הבחירה החכמה והנכונה מבחינתכם:

בחירת סוג המכשיר על פי הגדרת השימושים שלכם

הצעד הראשון בדרך להחלטה בין טאבלט או מחשב נייד הוא להגדיר בצורה מפורשת את הצרכים שלכם מהמכשיר, והשימושים שסביר ביותר שתעשו בו. למשל, עבור רבים נדרש מכשיר אשר יהווה צעצוע טאצ' אשר אינו מכשיר סלולארי (כלומר – סמארטפון) לילדים ולבית בכלל. במקרה זה, טאבלט הוא הפתרון המתבקש. כך גם במידה וישנם שימושים שונים עבורם המסך של הסמארטפון אינו מספיק גדול עבורכם, אך הם עדיין מצריכים מכשיר נייד קומפקטי אותו ניתן לקחת לכל מקום. במידה ואתם זקוקים למכשיר עבור שימושים מתקדמים יותר, עבור כתיבה מרובה במעבד תמלילים, הרצה של תוכנות "כבדות" או מקצועיות שונות וכו' – מחשב נייד הוא המכשיר שאתם מחפשים.

רמת הביצועים כפונקציה של חומרת המכשיר

בין אם החלטתם שאתם מחפשים טאבלט ובין אם מחשב נייד, בשני המקרים כדאי להתייחס לרמת הביצועים של הדגמים השונים ביניהם אתם מתלבטים. רמה זו היא פונקציה ישירה של החומרה המאפיינת את אותו דגם. בהקשר זה כדאי להתייחס לשלושה פרמטרים עיקריים: המעבד, הזיכרון הפנימי (RAM) אשר במקרה של טאבלט מומלץ שלא יהיה של פחות מ 1GB ונפח אחסון. במקרה של נפח אחסון ניתן בדרך כלל להרחיב את הכונן, או להשתמש בכונן גיבוי חיצוני.

לא לתת משקל גדול מדי להפרשי מחירים

הן בעת בחירה בין טאבלט ללפטופ והן בבחירה בין הדגמים השונים של אחד מסוגי המכשירים, מומלץ שלא להעניק משקל יתר לשיקולי עלות, וזאת מסיבה פשוטה – כיום ניתן למצוא גם טאבלט וגם מחשב נייד מצוינים אשר יענו על כל הדרישות שלכם, במחיר שלא יהיה גבוה ביותר מכמה מאות בודדות של שקלים לעומת הדגמים הזולים וה"גרועים" יותר. כלומר, כשאתם בוחנים אפשרויות קונקרטיות ודגמים ספציפיים מומלץ שלא לקבל את ההחלטה על סמך מחיר מעט זול או יקר יותר. שווה להשקיע קצת יותר עבור מכשיר איכותי ומתאים יותר.

האם אתם זקוקים לחיבור סלולארי?

במידה והולכים על האפשרות של טאבלט, כדאי לשקול האם אתם צריכים אפשרות להכנסת כרטיס סים וחיבור לרשת (3G או 4G), או שאתם יכולים להסתפק רק בחיבור ל Wi-Fi. זאת מכיוון שטאבלטים עם שתי הפונקציות גם יחד לעיתים עשויים להיות משמעותית יקרים יותר. במידה ואתם מתכננים להשתמש בטאבלט בעיקר בבית, למשל, יספיק כזה עם אפשרות ל Wi-Fi בלבד.

ניידות

במידה ואתם מתכננים לקחת את המכשיר החדש שתקנו אתכם לעבודה או ללימודים, לטיסות ונסיעות לרוב וכו', כדאי להתחשב גם בגודל ובמשקל של המכשיר. במידה וטאבלט מספיק לשימושים העיקריים שלכם, זו לרוב תהיה הבחירה המתבקשת. עם זאת, גם בקטגוריית המחשבים הניידים ניתן למצוא דגמים קלי משקל במיוחד.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...