מזרקות בישראל - כל מה שאתם צריכים לדעת

23/06/2022
סביבה וקיימות


מזרקה זה דבר מרגש, מיוחד, ועם אפקט חזק מאוד על הסביבה בה היא מותקנת. אם אתם קוראים את המילים הללו, אתם יודעים בוודאי על מה אנחנו מדברים, ואתם רוצים את זה גם. רעיון טוב, ואנחנו תומכים בו בכל הכוח. יש לא מעט מזרקות בישראל, וכמובן גם בכל העולם, ואם אתם לא מומחים בתחום זה, ולא חקרתם אותו לעומק, אתם תופתעו לגלות את המגוון, היופי והסגנונות, גם כאן בארצנו הקטנה.

בישראל תוכלו למצוא מזרקה כמעט בכל מקום, וברגע שמתחילים להיות מודעים לכך, העין פתאום מתחילה לקלוט את המזרקות הללו, ולזהות מה אתם אוהבים יותר, מה אתם מעדיפים, ומה סגנון המזרקות שלכם.

סוגי מזרקות בשביל הפרויקט שלכם

דבר ראשון, חשוב להבין שמזרקות אפשר לעשות בהתאמה אישית, ועם עיצוב ייחודי שמותאם לפרויקט שלכם. זו יכולה להיות מזרקה קטנה וייחודית, או מזרקה ענקית בשטח ציבורי, משהו בחצר הבית או מזרקה שיושבת בלובי של בניין המשרדים. היכן שלא יהיה, בסופו של דבר מדובר בפריט אומנות ייחודי, ואפשר לעצב אותו שיחמיא למרחב, וייצר הרמוניה ייחודית.

* מזרקות משטח יבשמזרקות פופולאריות בשנים האחרונות, אותן המזרקות שאתם רואים ולא רואים, אלו שהמים שלהן חבויים מתחת לפני השטח, והן פורצות דרך המשטח בצורה מרהיבה, שגם מאפשרת לעיתים לילדים, ולילדים בנפשם, להשתעשע במימיהן.

* מפלי קיר – עוד סטייל ייחודי של מזרקות-מים הינו סגנון של מפלים, מים הנשפכים על הקיר, ומייצרים בעצם קיר מים יפהפה ומיוחד שמושך את העין, ומייצר אווירה באמת שונה ומיוחדת. גם את המזרקות הללו אפשר להתאים אישית בצורה ייחודית.

* בריכות השתקפות – בריכה שנועדה באופן ספציפי לצורך השתקפות, לרוב של מבנים מונומנטליים, פסלים וכיו"ב, וכמובן, גם את ההשתקפות שלנו עצמנו. הרעיון הינו להעצים את האפקט המתקבל והאווירה הייחודית במרחב, דרך השתקפות האובייקטים במים.

דוגמאות של מזרקות ברחבי ישראל

ישראל קטנה, אך מזרקות רבות בה, וכל מזרקה ייחודית ומעניינת. סקירה זו חלקית מאוד, כי רשימה של כל המזרקות בישראל תהיה פשוט ארוכה מדי, ומיותרת. אם יש כמה מהמזרקות הללו שמעניינות אתכם במיוחד, כדאי שתיסעו לראות אותן, או פשוט תחפשו עליהן יותר באינטרנט (למרות שבכל הנוגע למזרקה, ממש כמו כל יצירת אמנות וויזואלית, אין טוב יותר ממראה עיניים).

כיכר הנשיא בעפולה מציעה מזרקה מרהיבה במיוחד, עם התזות מים לכיוונים שונים, ואורות נעימים שמלווים את המופע. בפארק המרכזי של אילת תוכלו לראות מזרקת ענק שמציעה מופע מוזיקלי אור-קולי מיוחד בעיר הקיט של ישראל, ומהווה אטרקציה תיירותית בפני עצמה. מול בית העירייה ביבנה תוכלו למצוא מזרקת משטח יבש מיוחדת עם אלמנטים נוספים שתורמים לפן האמנותי שלה, ובראשון לציון תוכלו לראות מזרקה גדולה ומפוארת לאורך הפארק המרכזי אשר בנאות אשלים.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...