מועצת העיר דנה במשבר הגנים הפרטיים באם המושבות

28/07/2016
חדשות


100 הורים וילדים הגיעו אמש להפגין בישיבת המועצה על המחסור הצפוי בגני ילדים באם המושבות בשל הסגירה הצפויה של גנים בשכונת האחים ישראלית. פתרון עדיין לא נראה באופק.

הפרשה, שנחשפה לראשונה בפורטל פ"ת, הגיעה מהר מאוד גם לדיון במועצת העיר, ובישיבה החודשית שהתקיימה אמש דנו ארוכות בנושא.

כ- 100 הורים וילדים הגיעו להפגין את דאגתם, ושלושה מהם הורשו להיכנס לתוך הדיון ולהציג את עמדתם. ראש העיר איציק ברוורמן התייחס לנושא ואמר שיעשה כל מה שאפשרי, למרות שלמעשה זה לא תלוי בו. בישיבה נאמר שהגנים צריכים להתחיל הליך לקבלת היתר לשימוש חורג.

מנכ"ל העירייה יעקב ממן הזמין את ההורים לבוא ולקבוע איתם פגישה כדי לנסות לדון בפתרונות, וגם התחייב שהוא ומהנדסת העיר יסכימו לשבת עם הגנים כדי לעזור להם להתחיל את ההליך. נציגי ההורים ציינו שלגנים צפויים הליכים משפטיים גם כבר בחודשים הקרובים, וביקשו שההליכים האלה ידחו כל עוד אין פתרון, אך בקשה זו לא נענתה.

מספר חברי מועצה ציינו שכל נושא ההיתר לשימוש חורג לא מבטיח דבר, אלא רק "דוחה את הקץ" לעוד שנה או שנתיים, וגם אם העירייה תיתן היתר, הערר עשוי לשלול אותו. אורי אוהד העלה אפשרות לפתרון - לדבריו ברחוב משה סנה יש מתחם של 6 קרוואנים של גני ילדים שבספטמבר 2017 מתפנים כי הם עוברים למבני קבע שנבנו כבר, והאזור הזה יכול לשמש לבניית מבנים לגנים פרטיים. ראש העיר אמר שהנושא נבדק וטרם נקבע דבר.

מנציגות ההורים נמסר: "אנחנו כמובן ניפגש עם נציגי העירייה, אך בינתיים ממשיכים בשלנו. אין לנו זמן לתת להם לנוע בין ועדות ודיונים".

מצאתם טעות בכתבה? צרו קשר

לחדשות נוספות בפ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...