מועדון חרשים חדש בפתח תקווה

03/05/2018
חדשות


מועדון חרשים חדש הוקם במרכז קהילתי "נפלאות" מבית החברה למתנ"סים הארצית בשיתוף האגף לשירותים חברתיים בעיריית פתח תקוה, אשר מטרתו היא קידום מפגשים של חברים לקויי שמיעה ומפגשים עם קבוצת השווים.

כיום המועדון מונה מעל ל-30 משתתפים בגילאים שונים (מגיל 30 ועד 80) ונמצא במגמת עלייה. במועדון מתקיימות פעילויות פנאי והעשרה בתחומי אמנות, ספורט, אקטואליה, הרצאות בתחומים שונים, אירועים בחגי ישראל ועוד.

(צילום: יח"צ)

לפני כשבוע התקיימה סדנה שזכתה להשתתפות רבה בקרב הקהל הרחב בשיתוף מועדון החרשים - "אשר איפה אתה?" אשר ממחישה את החיים עם תסמונת אשר: אנשים שהנם חירשים - עיוורים.

ג'ולי רכזת המועדון, כבדת שמיעה בת 33, הינה אם לחמישה ילדים שומעים. במסגרת היותה רכזת בסניף פתח תקווה, הציבה לעצמה יעד להעלות  את המודעות לנושא: "שאיפותיי הן שיצטרפו חברים חדשים ורבים בגילאים שונים, שיחשפו לפעילויות העשרה במגוון רב של תחומים המותאמים לכל החברים". ג'ולי מוסיפה: "החזון שלי הוא שתהיה מודעות בקרב הקהילה השומעת והטמעת החרשים במקומות עבודה רבים ללא סטיגמות. שהחרשים ירגישו שווים בין שווים, ושתהיה הנגשה טובה יותר לקליטתם בחברה".

ראש העיר ויו"ר הנהלת מרכזים קהילתיים פתח תקוה איציק ברוורמן: "אני מברך  על היוזמה הנפלאה של מרכז קהילתי נפלאות בשיתוף עם התושבים. זו המשמעות האמיתית של רשת 'מפגשים' - ליצור פעילויות למען ועם הקהילה. פעילות אשר בונה קהילה ומקרבת בין התושבים. הנופך הקהילתי הופך למציאות מיטבית עבור האוכלוסיות המתגוררות בעיר. אנו תקווה כי הפעילות המשותפת תיצור חיבורים הבונים את  תחושת הקהילה והמחוברות שלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...