מה עם החצי הראשון?

20/12/2014
חדשות

הפועל פ"ת פתחה את הסיבוב השני של ליגת העל בכדורגל עם תיקו מאופס מול הפועל רעננה, ויכולה אולי להתנחם בכך שלראשונה העונה לא ספגה.

אולי זה נס חנוכה, ואולי המשך מגמת השיפור של קאלה דרשלר בשבועות האחרונים, ואולם השוער שרוב הפרשנים כבר הספידו, הציג הערב משחק ראשון העונה ללא כל טעות, וגם הפועל פ"ת שמרה בפעם הראשונה העונה על רשת נקייה. ספק אם זה מנחם את עידן בראון וחניכיו שהשיגו נקודה אחת בלבד במסגרת המחזור ה-14 של ליגת העל.

לאחר הניצחון בדרבי וההפסד הצפוי בשבוע שעבר למכבי ת"א, ולפני צמד המשחקים הקשה מול ב"ש וחיפה, התייצבו היום הכחולים למשחק בידיעה שכל דבר פרט לשלוש נקודות לא בא בחשבון. הפועל רעננה בהדרכתו של חיים סילבס פתחה את העונה עם כדורגל חיובי וגם צבירת נקודות סבירה, ואולם במחזורים האחרונים היא לא מנצחת, ואפילו לא כובשת.

רגע לפני הפתיחה

ההרכב הפותח שהציב עידן בראון היה: קאלה, אורמוש, פסו, צ'ימזי, טוקורה, מוסא, דיין, צעירי, אבו זייד, אלטמן והירש. במחצית השנייה שותפו: כוכב וכהן.

השופט לירן וקסברגר הוציא את המשחק לדרך לעיני 5,000 צופים שניצלו את העובדה שהכניסה למשחק הייתה חופשית, ולמרות מזג האויר החורפי והגשם שירד בשעות שקדמו למשחק (וגם במהלכו), הגיעו בהמוניהם לדחוף את הקבוצה המקומית.

הקהל תמיד עושה את שלו

במחצית הראשונה לא קרה כמעט כלום, כששני השוערים לא נוגעים בכדור, ורעננה מציגה יכולת קצת פחות גרועה מהמלאבסים. בדקה ה-32 החלו האורחים להתפרע כשאמבולה סופג צהוב, ואילו וקסברגר חושב שהוא בתפקיד שליח האו"ם ומאזן עם צהוב גם למוסא. כעבור 5 דקות התאהב "שליח האו"ם" בתפקידו. לאחר צהוב שני ואדום מוצדק לאמבולה, החליט שוב לאזן, לאחר הצגה גדולה של שחקני רעננה. האורחים בראשות יניב לביא נשכבו על כר הדשא כאילו זה עתה נפלו טילים על ראש הזהב, והשופט "קנה" זאת והרחיק גם את אבו זייד המקומי.

רגע אחרי המהומה

המחצית השנייה הייתה סיפור אחר לחלוטין. פ"ת נזכרה שהיא חייבת לנצח, ועידן בראון הכניס את דור כוכב ושגיב כהן. החילופים אכן הביאו לשינוי והכחולים היו הרבה יותר טובים לאורך כל המחצית השנייה, כשהם מרבים לתקוף, אם כי מבלי להגיע למצבי הבקעה רבים. למרות זאת, קצת יותר ריכוז של החלוצים ברחבה, עשוי היה להביא לניצחון המיוחל. 0:0 מאכזב בסיום.

גם הקמע לא עזר

הפועל פ"ת פותחת איפוא גם את הסיבוב השני באכזבה, ורק יחס שערים פחות גרוע מזה של הפועל חיפה מציב אותה מעל הקו האדום. במחזור הבא (27.12), תתארח הקבוצה אצל הפועל ב"ש (17:45), לה הפסידה בסיבוב הראשון 3:1. זו עשויה להיות ההופעה האחרונה של הכחולים באיצטדיון וסרמיל, ולחובבי הנוסטלגיה זו סיבה מספיק טובה להדרים בשבת הבאה לב"ש. נקווה שהפעם עידן בראון לא יתפתה להצהרות תבוסתניות ערב המשחק, משום ששני הפסדים נוספים עלולים לדרדר את הקבוצה למקום האחרון.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...