מה עושים עם מעצבת פנים ולמה היא טובה לנו?

11/02/2015 | לינור גבעולי
חדשות

אז קניתם דירה או שהחלטתם לשפץ את הקיימת. הגעתם למסקנה הנכונה שאתם צריכים להעזר בשירותי מעצבת פנים.

לכל אחד מגיע שהבית שלו יהיה מעוצב ונעים לשהות בו יחד עם תכנון פונקציונלי שמתאים ומשרת את צרכי המשפחה ותואם את התקציב שיש בידו. עיצוב פנים זה כבר מזמן לא מותרות, זה הכרח.

אחרי שנפגשתם עם כמה וכמה מעצבים ומעצבות, בדקתם אותם בכל מיני קריטריונים, בחרתם את האחת או האחד שירקמו לכם חלום שקוראים לו "מרחב המחייה" שלכם.

מרחב המחייה זה בעצם המקום הזה שתקומו בו בבוקר, המקום הזה שתאכלו בו צהרים, שתשבו בסלון מול הטלויזיה...המקום הזה שאתם קוראים לו בית. זה שאתם יוצאים ממנו וחוזרים אליו, ואת הבית מרכיבים כמו פאזל גדול פרט אחרי פרט, אתם והמעצבת בדו שיח מעניין ופורה ולכן הבית הוא מיוחד רק לכם.

 

 

איך קורה העיצוב?

בשלב הראשון אתם מספרים למעצבת מה אתם צריכים, על מה אתם חולמים וכמה יש לכם להשקיע בכל העניין הזה. המעצבת לוקחת את כל מה שאמרתם ומתרגמת את זה לתכנון החלל.

בשלב שני עשיתם תוכנית, אהבתם ואישרתם. מה שאתם רואים בתוכנית זה מה שיהיה לכם, זה אגב חלק מהתהליך היפה הזה שנקרא תכנון ועיצוב פנים, זה מתחיל כרעיון בראש, עובר אל הנייר, ופתאום קורה בחלל - תהליך קסום . אחד הסיפוקים הגדולים ביותר במקצוע הזה הוא לראות את זה קורם עור וגידים.

מה מוביל אותי לומר שהבית זה אתם. ההחלטות נעשות בשיתוף פעולה תוך התחשבות בגורמים מקצועיים, אסטטיים וכספיים, על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר עבורכם.

איך זה בא לידי ביטוי?

אחרי שעברנו את שלב התכנון, המעצבת מכינה עבורכם סט תוכניות לעבודה לקבלן. בסט הזה יש את כל המידע הטכני הדרוש למבצע על מנת ליצור את הדירה או הבית.

במקביל, מתחילים לרכוש את הגמרים, כלומר כל מה שהעין רואה: המטבח, הריצופים, הסניטרים וחיפויי הקירות. אלו אלמנטים שבעצם מתחילים ליצור את הקונספט העיצובי שישרור בבית. בתהליך הזה אתם נחשפים לעולם של דברים שלא ידעתם לפני כן שקיימים, ומחירים שבכלל לא תיארתם לעצמכם.

מעצבת פנים אמורה גם לדאוג לתקציב שלכם. מישהי מנוסה תדע לתקצב, לפרוס את עוגת התקציב בחוכמה ולעשות תעדוף ברכישות. לכן חשוב מאוד שתיידעו את המעצבת כמה אתם מתכוונים להשקיע. אגב, חשוב לדעת זאת עוד בשלב הטרום תכנוני. מעצבת פנים טובה תדע איך לשלוט לכם בהוצאות, כי הרי בסופו של דבר היא זו שמתכננת ויודעת עלויות של דברים.

כמה זה עולה?

השאלה "כמה זה עולה" היא שוות ערך לשאלה "כמה עולה אוטו לבן". התמחור תלוי בהמון גורמים, כמו למשל כמות התוכניות שצריך להוציא והמורכבות שלהן, רמת הפרטים, האם מדובר על הזמנה של תוכניות בלבד או ליווי מלא הכולל גם פיקוח ועוד, נסיון ומקצועיות המעצבת ומצב השוק.

מחירי שכר הטרחה נעים מאלפי שקלים ועד עשרות אלפי שקלים וזו תהיה ההשקעה הכי חכמה שתעשו בפרוייקט הזה .

עיצוב זה משהו שמגיע לכולם. עיצוב זה קונספט, זה רעיון, הבסיס שלו פשוט והוא יכול לחבוש המון המון סוגי כובעים ובעלויות סבירות ושונות. לכל אחד מגיע שתיהיה לו סביבת מחייה נעימה וכיפית לחיות בה.

 

לדף של לינור גבעולי בפורטל פ"ת

studio effectA  הינו סטודיו לתכנון ועיצוב חללי פנים בחשיבה מחוץ לקופסה, הפועל בארץ וברחבי העולם בפרוייקטים שונים ומגוונים.

אנו מתמחים בתכנון ועיצוב בתחום הדיור הציבורי והמסחרי ודוגלים בחשיבה מחוץ לקופסא להשגת תוצאות אחרות ומפתיעות שגורמות לאפקט ה- WOW  בכניסה לחלל תוך מיצוי הפונקציונליות המקסימלית שניתן להפיק. הסטודיו מלווה ליווי צמוד את הפרוייקט החל מהשלבי הרכישה ועד לשלב האכלוס ויוצר תוצאות מרשימות באמצעות יצירתיות, מעוף ודימיון.

אנו מתאימים לכל לקוח את החבילה המתאימה לו, כך שאצלנו כל אחד יכול לקבל עיצוב ותכנון לפי הצרכים והרצונות שלו, החל מהפקת תוכניות בלבד ועד ליווי מלא לכל תהליך הבניה או השיפוץ.

ליצירת קשר - דוא"ל: linorgivoli@gmail.com טלפון: 03-7265686 נייד: 050-7341711  

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...