מה חשוב לדעת על נכס להשקעה

13/02/2022
נדל"ן ותחבורה


יש לכם כסף? הכסף שלכם צריך לעבוד עבורכם ולהשיג לכם תשואה נאה! השקעות בנכסי נדל"ן הפכו להיות אחת ההשקעות האטרקטיביות ביותר בשנים האחרונות ולא בכדי. נכס נדל"ני נתפס כנכס יציב, נכס אשר שומר על ערכו וברוב המקרים גם מניב תשואה. התשואה יכולה להיות תשואה קבועה וחודשית כמו רווחים מהשכרת דירה, או רווח המגיע מעליית ערך הנכס ומהפער שבין מחיר הרכישה למחיר שבו תמכרו את הנכס.

רבים אומרים שכבר אין מציאות בשוק, אבל זה לא נכון, תמיד אפשר למצוא מציאות כמו דירות במחיר זול, דירות ישנות המיועדות לפרויקטים של פינוי בינוי או קרקעות המיועדות להפשרה.

(פריפיק ברישיון)

6 דברים שחשוב לבדוק לפני שרוכשים נכס להשקעה

הדבר הראשון שעליכם לבדוק היא מהי אסטרטגיית הקנייה שלכם. אתם צריכים לברר עם עצמכם איך אתם מעוניינים להרוויח. האם אתם מעוניינים לרכוש דירה שהרווח יגיע מעליית ערך הדירה, אולי אתם מעוניינים בדירה להשקעה שתניב שכר דירה חודשי או אולי כדאי להשקיע בקרקע העומדת לפני שינוי ייעוד ועוד.

הבדיקה השנייה היא בדיקת התקציב העומד לרשותכם. בדקו היטב מהו ההון העצמי העומד לרשותכם, האם הוא יספיק לרכישת הנכס או שתידרשו לקחת משכנתא או הלוואות אחרות. בדקו מהו גובה המשכנתא שאתם יכולים לקבל, האם הוא ישלים את הסכום הנדרש להשקעה או שתידרשו להיעזר בהלוואות נוספות. בכל הלוואה או משכנתא, חשוב לבדוק האם תוכלו לעמוד בהחזר ההלוואות.  

הבדיקה הבאה היא הבדיקה של מיקום הנכס. אם החלטתם לרכוש דירה שתניב לכם הכנסה חודשית יש לבדוק עד כמה האזור מבוקש, האם באזור יש היצע גדול של דירות להשכרה, מי היא אוכלוסיית היעד שעשויה לשכור את הדירה שלכם ועוד. עוד חשוב לבדוק  האם בעתיד צפויים באזור תהליכים שיעלו את ערך או הדירה או לחילופין יורידו אותו. אם בקרבת הדירה ייבנה כביש סואן ורב מסלולים, סביר להניח שערך הדירה ירד, אך אם מתחת לחלון בסלון ייבנה פארק, ערך הדירה יעלה. כדאי לדעת שגורמים כמו בנייה של אזורים מסחריים, מסילת רכבת, גישה נוחה לכבישים בין עירוניים מעלים את ערך הדירה.

מיסוי – בעת רכישת דירה שנייה עד לסכום של כחמישה מיליון תידרשו מס רכישה בגובה של שמונה אחוז, מעל סכום זה, מס הרכישה יעמוד על עשרה אחוז. 

זיהוי הזדמנויות הוא היכולת לאתר תכניות עתידיות הצפויות להשביח את הקרקע ולהעלות את ערכה בהסתברות גבוהה. עשירים רבים בעולם וגם בישראל התעשרו הודות ליכולת שלהם לזהות הזדמנויות נדל"ניות.

הדירות בישראל כנראה לא ירדו בעתיד הקרוב, אך ספק אם הן ימשיכו לעלות בצורה מטאורית כמו שהן עלו עד עכשיו. ההזדמנויות הנדל"ניות הלוהטות טמונות בקנייה של קרקעות המיועדות לשינוי ייעוד ויש לא מעט. מתחם 2000 בראשון לציון, למשל, מציע הזדמנות חד פעמית למי שרוצה להשקיע במתחם עתידי הממוקם על קרקע פרטית המשקיפה אל חוף הים עם תכנון לבנייה של מתחמי מגורים בשילוב אזורי תעסוקה. משקיעים ותיקים בשוק הנדל"ן מזהים את המתחם כהזדמנות נדל"נית העתידה להפוך לסיפור הצלחה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...