מה חשוב לדעת לפני שסוגרים עסקת נדל"ן?

07/11/2018
איכות חיים


אתם לקראת רכישת נכס? רגע לפני חשוב שתקראו את ההמלצות של יועץ הנדל"ן המוביל מפתח תקווה.

אם כבר ראיתם כמה דירות ואתם מתלבטים ביניהן, הנה כמה טיפים חשובים שנתן לנו יועץ הנדל"ן מפתח תקווה, מיקי אוריון, בעלי משרד התיווך "אס נכסים", שחשוב לקחת בחשבון לפני שסוגרים עסקה.


הגיעו מוכנים ללקיחת המשכנתא - פנו ליועץ פיננסי שיבנה עבורכם תוכנית החזר משכנתא שמתאימה עבורכם. היועץ יכול לפרוס את המשכנתא לארבעה מסלולים שונים ויותר בעלי רמות סיכון שונות, כך שבסופו של דבר ההחזר החודשי יהיה נמוך יותר ממה שיציעו לכם בבנק.
חייבים לראות נכס לפחות פעמיים - מרבית האנשים באים לראות דירות אחרי יום עבודה, זכרו שדירה בחשיכה נראית אחרת מאשר באור יום.

התענוג הפסטורלי של היום הוא מקור לרעש של הלילה - השתדלו להימנע מלקנות נכסים ליד גני שעשועים. באור יום הכול נראה יפה וירוק אך צריך לזכור שבלילה הספסל בגן הופך למקום מפגש של בני נוער, שיושבים שם עד אמצע הלילה ולא נותנים לישון.
התייחסו לנכס גם כקונים וגם כמוכרים - יתכן שיום אחד תצטרכו למכור את הדירה, אז שאלו את עצמכם כבר עכשיו האם היא תימכר מהר, האם היא אטרקטיבית? כך תוכלו לקבל החלטות טובות יותר באשר לקנייתה. 
הגיל השלישי - זו טעות לחשוב שאנשים בגיל השלישי צריכים לגור בסביבה שקטה ופסטורלית. דווקא מבוגרים שלא יוצאים הרבה מהבית רוצים לגור במקומות שיש בהם תנועה והתרחשות.  

מרפסת לגיל השלישי - אם אתם מחפשים דירה חדשה עבור הוריכם המבוגרים, ודאו שיש בה מרפסת שמש, שאפשר להוציא אליה כיסא ולהביט באנשים ובנעשה ברחוב. זה פתרון מצוין לקשישים כיוון שהמרפסת מאפשרת להם להתאוורר מבלי לצאת מכותלי הבית.

אל תזלזלו במציאת המתווך הנכון - פנו למתווך נדל"ן שיש לו רישיון תיווך כחוק, מקצועי ובעל ניסיון והמלצות, וכזה שיש לו משרד תיווך פעיל.
אל תנסו לחסוך את דמי התיווך - כיוון שמתווך נדל"ן נמדד רק על פי הצלחה הוא חייב להחזיק בנכסים אטרקטיביים - לכן עסקאות שמבוצעות על ידי משרדי תיווך הן בדרך כלל עסקאות טובות. אנשים שנוטים להימנע מלקנות נכס שמוצע על ידי מתווך כדי לחסוך לעצמם את דמי התיווך, לרוב ישלמו יותר. הסיבה נעוצה בעובדה שהמתווך עושה עבורכם את העסקה הטובה ביותר עוד לפני שאתם בסביבה, כשהוא נותן הערכה לשווייה האמיתי של הדירה. בנוסף, עסקאות נופלות פעמים רבות על חוסר רצון למשא ומתן בין המוכר לרוכש. המתווך עושה פשרות בין שני הצדדים, מוריד את האגו של שני הצדדים ומרגיע את הרוחות, עד שניתן להגיע להסכמה ולסגור עסקה.
בדקו את השכנים - "אנשים משקיעים את כל הונם בדירה, כששכן אחד יכול למרר להם את החיים", מזהיר אוריון ומציע דרך להקטין את הסיכון: עשו בדיקה אישית - הגיעו במשך כמה ימים בשעות הערב לשכונה, שבו מתחת לבניין ופשוט תצפתו. כך תוכלו להבין את תמהיל השכנים, מדד הרעש, ועוד דברים מפתיעים שניתן לגלות רק אם חווים את השגרה של אותה שכונה ואותו בניין.

לכו בעקבות הלב - "הטיפ הכי גדול", מסכם אוריון, "הוא שאם אתם רואים דירה, יש לכם "קליק" איתה ואתם ממש מרגישים בה בבית, לכו בעקבות הלב שלכם ותקנו אותה. גם אם יש בה דברים שדורשים שיפוץ, זכרו שזה בר שינוי ושיפור. אהבה ממבט ראשון עם בית לא מתרחשת כל יום, ולכן אם זה קורה צריך לשמור עליה".

 

מיקי אוריון ''אס נכסים''

מוטה גור 4 פתח תקוה | עופר טאוור 050-4334142

לדף העסקי של אס נכסים - לחצו כאן

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...