מה חשוב לבדוק בשיקום מבנים בעיר פתח תקווה?

04/11/2019
נדל"ן ותחבורה


הבניין שלכם צפוי לעבור תהליך שיקום? ובכן, שיקום מבנים בעיר פתח תקווה כמוהו כשיקום מבנים בכל מקום אחר, ובכל זאת, פרויקט שיקום הוא פרויקט שנוגע באופן מובהק במעטפת ובשלד המבנה ועל כן חייב להתבצע בידיעה של הרשות המקומית ובכפוף להיתר בניה של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. גם בהיבט זה חשוב לציין כי דברים אלה נכונים לגבי כל רשות מקומית וגם כאשר אתם מבצעים פרויקט שיקום מבנים בעיר אחרת, יהיה עליכם להשיג את היתר הבניה המבוקש מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה של הרשות המקומית באותה עיר. יחד עם זאת, לכל רשות מקומית ישנם חוקי העזר שלה וחלקם מתייחסים ספציפית לנושא של שיקום מבנים.

מה זה בכלל שיקום מבנים?

ובכן, שיקום מבנים הוא פרויקט שבמסגרתו מבוצע שיקום מבני ואסתטי של מבנים מיושנים או מבנים שנפגעו מהצפה, שריפה, רעידת אדמה או כל גורם אחר. בשל מורכבות הפרויקט מומלץ לבחור בחברה מתמחה בביצוע עבודות שיפוץ בניינים ושיקום מבנים כמו חברת אורגד מבנים פרויקט שיקום מבנים יכולות להתבצע טווח מאוד נרחב של עבודות, החל משיפוץ שטחי של חזית המבנה ומעטפת החיפוי החיצוני וכלה בעבודות בטון, יסודות, ברזל ושלד יסודיות. היקף הפרויקט תלוי כמובן במצבו של המבנה טרם תחילת הפרויקט ובשינויים שאמורים להתקבל בתום השיקום. מבנים שעומד כנגדם צו הריסה יעברו פרויקט שיקום יסודי ונרחב במיוחד, בעוד שמבנים שבהם מעוניינים הדיירים לשקם את חזית הבניין בלבד, יוכלו להשלים את המשימה בתוך שבועות ספורים בלבד.

ומה ייחודי בפרויקט שיקום מבנה מסוכן?

ובכן, פתח תקווה היא אינה עיר חריגה ביחס לערים אחרות ויחד עם זאת, פתח תקווה היא עיר שעומדת בפני עצמה ומעבר לחוקי התכנון והבנייה הארציים ומחלקה פעילה של מבנים מסוכנים, לעיר פתח תקווה ישנם חוקי עזר וכללים משלה בכל הנושא של מתן היתרי בניה. כפי שאמרנו קודם לכן, בתהליך של שיקום מבנים ישנו עיסוק נרחב בשלד המבנה ובמעטפת החיצונית שלו ועל כן כל שינוי שתרצו לבצע במבנה במסגרת השיקום, מחייב קבלת היתר בנייה. המשמעות היא שלפני שאתם מתחילים בעבודה, תצטרכו לבנות תכנית שיקום ולהגיש אותה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיר פתח תקווה בליווי בקשה לקבלת היתר בנייה או לבקשה לצורך הסרת צו מבנה מסוכן ובליווי כל יתר המסמכים הנדרשים לשם כך.

לפני שאתם יוצאים להרפתקה ובכדי שלא תצטרכו לבזבז זמן וכסף רב בתהליכי תכנון שלא יוכלו להתגשם, חשוב לבדוק עם עיריית פתח תקווה מהם הכללים של העירייה ואשר יכולים להיות רלוונטיים לפרויקט שיקום מבנים בעיר פתח תקווה. כך למשל, אם אתם רוצים לשנות לחלוטין את החיפוי החיצוני של הבניין, חשוב שתדעו שהגמישות העיצובית שלכם סביב חיפוי הבניין היא מוגבלת מאוד וחייבת להתאים למעטפת של הבניינים הסמוכים ולאופי שנקבע על ידי העירייה במסגרת חוקי העזר שלה. איש מקצוע המתמחה בתחום, יוכל למסור לכם את כל התשובות סביב השאלה מה חשוב לבדוק בשיקום מבנים בעיר פתח תקווה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...