מה זה ביטוח לעסקים?

30/07/2020
עסקים וכלכלה


ביטוח לעסקים מגן על האינטרסים הכספיים של חברות ובעלי עסקים במקרה שהם מתמודדים עם תביעות של צדדים שלישיים. פוליסות אלו מכסות את ההתחייבויות הפיננסיות הישירות שנגרמו, וכן הוצאות הגנה משפטית. בעלי עסקים קטנים מסכנים את כספם האישי במקרה של תביעה שקשורה לעסקים, ולכן הם חייבים כיסוי ביטוח לעסקים.

הביטוח מגן על נכסי החברה ומשלם התחייבויות משפטיות, כמו עלויות רפואיות שנגרמות על ידי לקוח שנפגע בשטח העסק, ופציעות בעבודה שנגרמו לעובדים. הביטוח מכסה גם את עלות ההגנה המשפטית של החברה, תוך תשלום פסקי דין שנפסקו נגד בעל העסק. עלויות אלה עשויות לכלול פיצויים, הפסדים שאינם כספיים שהניזוק ספג, ונזקי עונשין.

נזקים נוספים שמכוסים במסגרת ביטוח לעסקים

לעסקים שמשכירים את נכסי הנדל"ן המסחריים שלהם, ביטוח לעסקים מגן מפני חבות לנזקים שגרמו נזק לבית העסק כגון שריפה, עובש, שיטפונות או אסונות פיזיים אחרים. הביטוח מכסה גם תביעות נגד בעלי העסק בטענות פרסום כוזב או מטעה, כולל הפרות לשון הרע והפרות זכויות יוצרים.

במילים אחרות, ביטוח עסקי מגן מפני הסיכונים וההפסדים האפשריים שקשורים לפעילות היומיומית. נקודות תורפה אלה ייחודיות לעסקים וסוג הביטוח הדרוש צריך להיות מותאם ולשקף את כל התרחישים שעלולים לפגוע בהכנסות העסק.

קיימים סוגים שונים של מוצרי ביטוח לעסקים שמוצעים לעסקים קטנים בישראל, שכל אחד מהם מותאם לכיסוי סוגיות שונות, מנזקי רכוש ופגיעה ועד עלויות משפטיות. למשל:

ביטוח אחריות מקצועית

ביטוח זה מכסה בית עסק כנגד העלות המשפטית של תביעה שהגיש לקוח לגבי העבודה שבוצעה עבורו.

ביטוח אחריות מעביד וביטוח אחריות ציבורית

מגן מפני טענות לפגיעה בשוגג ונזק לרכוש. פוליסה אחת מיועדת לסייע לעסקים קטנים להתמודד עם תביעות מצד עובדיהם, כולל מצבים בהם הם ספגו פגיעה במהלך עבודתם. פוליסת ביטוח אחריות מקצועית מכסה פיצויים והגנה משפטית בתביעות שהוגשו על ידי אנשי ציבור שמבקרים בעסק, נגד בית העסק וההנהלה.

קיימים גם מוצרי ביטוח ספציפיים נוספים שניתן להוסיף, כולל כיסוי סייבר והגנת נתונים במקרה של הפרת אבטחה.

האם עסקים קטנים זקוקים לביטוח עסקי?

תלוי בענף, במקום בו החברה עובדת, שירותים מוצעים וגורמים שונים אחרים. כל עסק עומד בפני סיכונים מסוג כלשהו. ביטוח לעסקים מכסה מפני סיכונים אלה, ומגן על עסקים מפני מכשולים פוטנציאליים כמו:

* שכר טרחה משפטי

* תאונות

* גניבה

* וטעויות מקצועיות.

בשורה התחתונה, איזה סוג של ביטוח לעסקים מתאים לכם?

סוג פוליסת ביטוח לעסקים שתתאים לכם תלויה בגורמים כמו כמה אנשים עובדים בבית העסק, האם יש לכם לקוחות, מבקרים או ספקים שמגיעים לבית העסק, ובאיזה תחום אתם עוסקים.

רוב העסקים שמעסיקים עובדים מחויבים לרכוש ביטוח חבות מעבידים, ואילו ביטוח אחריות ציבורית חיוני לעסקים שנמצאים בקשר עם הציבור. צורות כיסוי אחרות מציעות הגנה מגורמים אחרים כמו גניבה, שכר טרחת עורך דין והגנת נתונים.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...