מהפכת הגגות הסולאריים - מה חשוב לדעת?

11/08/2019
איכות חיים


כולם מדברים על גג סולארי - מה זה בכלל, ואיך מרוויחים מזה כסף? כאן תמצאו כל מה שחשוב לדעת לפני שמתחילים את התהליך.

בשנים האחרונות, ובאיחור אופנתי, גם מדינת ישראל מצטרפת אט אט לטרנד של הגגות הסולאריים, כלומר גגות שמותקנים עליהם פאנלים סולאריים לייצור חשמל, אותו אתם למעשה מוכרים לחברת החשמל (אשר חייבת עפ"י חוק לשלם לכם עבורו). הפאנלים אמורים להיות "פוריים" במשך כ-25 שנים, בהם אתם יכולים להפיק מהם הכנסה נאה. ישראל היא כידוע מדינה שטופת שמש, מה שאמור להגדיל את הכדאיות והמוטיבציה בתחום.

אילו גגות מתאימים להתקנת מערכות סולאריות?

למעשה כל גג פנוי, בדרך כלל בשטח של 100 מ"ר ויותר, עשוי להתאים. זה נכון למבנים ציבוריים ומסחריים, בתים משותפים, וכמובן בתים פרטיים.

גג סולארי זה כלכלי?

כמו בכל דבר בחיים - הכל יחסי. ההשקעה הראשונית היא די גבוהה, ותלויה כמובן בגודל הגג. תקופת ההחזר אינה קצרה - בדרך כלל כ-8 שנים לפחות, ואולם לאחר מכן הרווח הוא כולו שלכם. התשואה גבוהה בהרבה מאלטרנטיבות סולידיות ארוכות טווח אחרות, כגון אג"ח וקופות גמל.

אז אם אתם אוהבים לעשות כסף מהר, זה כנראה לא בשבילכם, אבל אם יש לכם קצת סבלנות, ואתם רוצים גם להרגיש חלק מהמגמה הירוקה הפוקדת את ארצנו החמימה, אולי הרעיון של גג סולארי יכול להתאים לכם.

בכל מקרה, הואיל ומדובר בהשקעה של סכום לא מבוטל, הנע בדרך כלל בין עשרות למאות אלפי שקלים, מומלץ להתייעץ עם גורם בלתי תלוי לפני שמתקינים מערכת סולארית על הגג.

למי פונים כשרוצים להתקין מערכת סולארית על הגג?

דווקא בנושא זה אין מחסור, ואולי אפילו עודף. בחיפוש קצר בגוגל תמצאו לא מעט חברות שמציעות מערכות סולאריות בשיטת "עד המפתח", כלומר: עולות לגג, מרכיבות, מחברות לרשת ומרימות בסוף את ה"שאלטר". הן גם משיגות את כל האישורים וההיתרים הדרושים, לרבות מחברת החשמל. ואם אתם לא רוצים לעלות על הגג בכלל, אז יש גם חברות שיבצעו את האחזקה עבורכם (בעיקר שטיפות).

איך יודעים מהי ההצעה הטובה ביותר? זו כבר שאלה קצת יותר מורכבת, והיא תלויה בכמה דברים שתוכלו לברר לבד גם אם אינכם אנשי מקצוע, וגם בכמה פרמטרים יותר מסובכים, להם תזדקקו לעצת המומחים - על כך ועוד בפעם הבאה.

 

לייעוץ בלתי תלוי בנושא גגות סולאריים, ניתן לפנות לד"ר סולאר

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...