מהן עבודות עפר ומה חשוב לדעת עליהן?

24/11/2020
נדל"ן ותחבורה


מהן עבודות עפר? מתי ובשביל מה הן נחוצות? במאמר זה תוכלו לקבל את כל התשובות!

מהן עבודות עפר?

עבודות בעפר אלו הן עבודות המיועדות בעיקר לפיתוח ולהקמה ולתחזוקה של תשתיות. עבודות אלו כוללות בעיקר: קידוחים, חפירה של מנהרות ותעלות לתשתיות, פינוי והנמכה של אתרי בנייה ויצירת כלונסאות. מכך ניתן להסיק, שעבודות אלו נעשות בכל פרויקט בנייה ובעיקר כאשר מדובר על בנייה חדשה, הדורשת גם הקמה של תשתיות חדשות למתחם המבנים החדש שעתיד להיות מוקם במקום.

העלייה בביקוש

הביקוש של ביצוע עבודות עפר עלה משמעותית בעשור האחרון ויש לכך סיבה מאוד ברורה ומובנת: העלייה המשמעותית בקצב הבנייה. היות שהיצע פתרונות הדיור בארץ קטן משמעותית מהביקוש, חלה עלייה גדולה בקצב הבנייה והכוונה היא הן לבנייה חדשה על קרקעות חדשות שעברו הפשרה והן על פרויקטים רבים של תמ"א 38 ופרויקטים של פינוי ובינוי. כתוצאה מגדילה זו, גדל גם הביקוש של עבודות העפר וכך ניתן לראות כמעט בכל מקום את הציוד הייעודי לעבודות אלו, עליו ועל הייחודיות שלו נרחיב בהמשך.

ביצוע העבודות

את עבודות העפר מבצעים קבלני עפר, שעליהם להיות מוסמכים ומנוסים לביצוע עבודות בעלות חשיבות גבוהה כל כך באופן מקצועי ומדויק, כפי שנדרש מהם. מן הסתם, קבלני העפר לא מבצעים את העבודות בעצמם, אלא מפקחים על העובדים שלהם ומביאים את הציוד הדרוש לשם ביצוע העבודות.

הציוד

הציוד המשמש לביצוע עבודות עפר הוא ציוד מכני הנדסי ובראשי תיבות – צמ"ה. ציוד זה כולל, בין היתר, מחפרון (בובקט), משאיות עפר, דחפור, באגר, מגרדת, שופל ועוד. ציוד זה הינו ציוד ייחודי, המיועד באופן ספציפי לביצוע עבודות אלו באופן המדויק והיעיל ביותר.

התפקיד הנוסף

התפקיד הנוסף של קבלני עפר, מלבד ביצוע העבודות עצמן, הוא גם לדאוג לפינוי הפסולת שהיא תוצאה של העבודות. למעשה, פינוי הפסולת הוא לא רק של הפסולת של עבודות העפר, אלא של עבודות הבניין באופן כללי. זאת, משום שהציוד הדרוש לכך נמצא ברשות קבלן העפר וכך באפשרותו לפנות את הפסולת באופן יעיל.

בחירת קבלן עפר

היות שעבודות עפר הן בעלות משמעות רבה והן עלולות להיות מסוכנות לכשעצמן ובמידה ואינן עשויות כראוי הן גם עלולות לסכן את המשתמשים בהן, חשוב לבחור קבלן עפר מקצועי, מנוסה ואמין. זאת, על מנת שתוכלו לסמוך עליו, שהוא יעשה את העבודה שלו על הצד הטוב והבטיחותי ביותר.

בנוסף, יש לבחור את הקבלן גם לפי תחום ההתמחות שלו ולפי הציוד שברשותו והתאמתם לצורך שלכם בפרויקט הבנייה. לדוגמה, אם אתם זקוקים לעבודה במקום קטן וצר יחסית, חשוב לבחור קבלן עבודות עפר שיש ברשותו בובקט ומעסיק עובדים שיודעים לעבוד עם הכלי הזה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...