מהן השקעות בנדל"ן?

29/06/2020
נדל"ן ותחבורה


אנשים רבים חושבים על העתיד ומחפשים דרך להשקיע והשקעה בנדל"ן נחשבת לאפיק השקעה שיכול להניב רווחים נאים. בישראל יש מיעוט קרקעות וביקוש גבוה וככל שהאוכלוסייה גדלה כך עולה הביקוש ועליית מחירי הנדל"ן בשנים האחרונות מצביעה על מגמה חיובית בתחום. יש רבים שרכשו קרקעות או בתים בעסקאות מוצלחות וכיום נהנים מהפירות בהשכרת הנכס בעלות גבוהה או במכירתו לאחר עלייה משמעותית במחיר בעקבות הביקוש או השבחת הנכס.
בניגוד למה שנהוג לחשוב, השקעות נדל"ן אפשריות אפילו ללא הון עצמי כי יש אפשרות לבצע מינוף גבוה באמצעות משכנתא או הלוואות חוץ בנקאיות וחשוב לקבל את הידע והכלים הנדרשים לזיהוי עסקה מוצלחת ומימוש ההשקעה בטיימינג הנכון ביותר.
מה חשוב לדעת לפני שמתחילים להשקיע בנדל"ן? מספר דגשים חשובים – למי זה מתאים, איך פועלים וכיצד מפצחים את השוק.

זיהוי הזדמנויות השקעה
חשוב לדעת לנצל הזדמנות השקעה בנדל"ן כאשר היא נקראת בדרככם. זה יכול להיות כאשר יש מכירת דירות באזור מתפתח עם עתיד מבטיח, למשל, קרוב לאזור תעשייה, תחנת רכבת עם גידול משמעותי באוכלוסייה – מסוג הנכסים שאתם יודעים שיהיה לכם קל יותר למכור בעת הצורך או דירה שאתם מזהים בה באמצעות איש מקצוע כמו שמאי את הפוטנציאל כך שבעבור סכום כסף נמוך יחסית שיוקצה לשיפוץ והשבחה תוכלו להקפיץ את מחיר המכירה וליהנות מתשואה גבוהה או לחילופין - דירה שלא תרצו כלל לחיות בה אלא להשכיר כאפיק הכנסה פאסיבי ממנו תוכלו ליהנות חודש בחודשו.

מה בין הון עצמי לריבית?
כמובן שמי שיש לו הון עצמי גבוה יחסית יכול להרשות לעצמו להיכנס לנדל"ן יותר מאשר מי שמגיע עם הון עצמי נמוך או ללא הון עצמי בכלל. הבשורות המשמחות שגם עבור מי שאין לו כסף זמין להשקעה קיימות אופציות למינוף באמצעות הלוואות שמאפשרות לו לרכוש נכס, להחזיר את המימון מדי חודש בפריסת תשלומים ריאלית כדי שבעת מימוש ההשקעה ומכירת הנכס או השכרתו הוא יוכל להחזיר את ההלוואה ואף להרוויח. במצב כזה וגם עם הון עצמי יש לבדוק מהם המסלולים העומדים לרשותכם ומהי הריבית ומומלץ להתייעץ גם עם יועצי משכנתאות בנוגע לאופציות של משכנתא שנייה ואודות התמהיל הנכון.

לא נכנסים לעסקה בלי בדיקה מעמיקה
יש להבין בתחום
השקעות נדל"ן כדי לבחור בעסקה הנכונה, שהיא גם פונקציה של התאמה אישית לצרכים כמו הון עצמי ומסוגלות פיננסית וגם כדאיות וכמובן יש לבדוק מי עומד מאחורי המיזם. אנו עדים לסיפורים רבים של יזמים מפוקפקים או פשיטות רגל של יזמין שהשאירו פרויקטים בחצי הדרך. חשוב לבדוק מי היזמים של הפרויקט, האם הם אמינים ואיתנים מהבחינה הפיננסית, שיחה עם משקיעים אחרים שבחרו באותו יזם וכן קבלת התוכנית העסקית של הפרויקט כדי להבין יותר את כדאיות הפרויקט. היתרון בהשקעות נדל"ן בניגוד להשקעות מסוגים אחרים כמו השקעות בבורסה זה שבסופו של דבר אם הפרויקט יתרחש יהיה לכם נכס פיזי שיכול לשרת אתכם למשך שנים ארוכות ולא מדובר בכסף שיכול להיעלם מחר עם נפילת החברה בה השקעתם ועדיין יש לבדוק בפינצטה את הפרויקטים, היזמים והתנאים השונים. קיימות דרכים שונות צמצם את הסיכון בהשקעה ויש להגיע מוכנים לניהול מו"מ עם היזם על וגם לבדוק את נושא הביטחונות.

אל תקפצו מעל הפופיק בהשקעה נדל"נית בנכס שלא תוכלו לממן ו"גדול מדי" לכיס שלכם. למדו קורס מקצועי שיעניק לכם את הכלים להשקעה נכונה בנדל"ן בין אם מדובר בנדל"ן בארץ או בנדל"ן בחו"ל. 

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...