מהם שירותי פירוק רכבים

30/09/2016
חברה וכלכלה


קנית לאשתך היפה מתנה ליומולדת רכב חדש, יד ראשונה מהסוכנות, עם כל החידושים ועם הטכנולוגיה הכי מתקדמת שיש, אבל זה היה אז לפני 15 שנה כשהילדים טרם הגיחו לעולם והיום הם בוגרים והרכב שלכם בוגר גם הוא, אם אפשר לומר זקן ויותר מזה הרכב כבר לא בדיוק מתפקד וסתם תופס מקום בחנייה. אז מה עושים איתו עכשיו? למכור אותו? אף אחד כבר לא יקנה. לתקן אותו? עלות התיקון עולה על שווי של הרכב ולכן זה לא משתלם כלכלית, הפתרון היחיד והיעיל ביותר שניתן לחשוב עליו הוא למכור את הרכב לשירותי פירוק רכבים.

כמה מושגים חשובים

אתם וודאי תוהים לעצמכם מהם שירותי פירוק רכב? שירותי פירוק רכבים נותנים מענה למעשה לרכבים שאינם בשימוש ואינם כשירים לעלות עוד על הכביש. רכב שניזוק מתאונה נבחן על ידי שמאי והוא מוסמך לקבוע האם הוא תקין או שמא יש ל השביתו ואסור להעלות אותו חזרה על הכביש, במידה ובבדיקתו נמצא אי כשירות רכב מעל שישים אחוז, אזי הרכב מושבת! גם בדיקה רנדומלית מטעם המשטרה יכולה לקבוע כשירות רכב, אם נמצאו בבדיקה ליקוים בטיחותיים חמורים מאוד הרכב מושבת ויורד מהכביש. רכבים ישנים מאוד שאינם ניתנים לתיקון ושאין להם קונה יכולים גם הם לקבל מענה מפירוק רכבים .

אז בואו נמשיך ונענה על שאלתכם מהם שירותי פירוק רכב. לאחר שהגדרנו מהו רכב מושבת ולמי פירוק רכבים יכול להועיל נסביר בקצרה על התהליך. רכב מושבת מגיע לסוחר פרטי או למוסך מורשה ואלו הם משתמשים בחלקים הפנימיים של הרכב לצורך שימוש חוזר  של החלקים הפנימיים, למסחר לאחר תיקון של חלקים שניזוקו, גם המתכות והברזלים של הרכב עוברים מחזור ושימוש מחדש.

שני יתרונות מאוד חשובים

אחרי שהסברנו מהם שירותי פירוק רכב ולמי הם מועילים נעמוד בקצרה על שני יתרונות עיקריים העולים מתהליך זה, כאשר היתרון ראשון שבעל הרכב מרוויח כסף בעבור המכונה שכבר אינה בשימוש לא סכום אסטרונומי אבל לעולם לא נגיד לא לכסף והמצד השני הרווח הוא גם לסביבה. היות והמתכות והברזלים עוברים שימוש חוזר הם אינם מגיעים לטבע כמו כן השמנים והחומרים המזהמים את הסביבה נשאבים אלו מהרכב ובכך אנו חוסכים פגיעה בטבע.

עוד כסף?

בשביל להעביר את הרכב לשירותי פירוק רכב ובשביל להגדיר אותו כמושבת עלינו להגיע למשרד הרישוי ולהכריז עליו ככזה, משרד הרישוי דואג שלוחיות הרישוי יוסרו מהרכב ויש להצטייד טרם הגעה למשרד הרישוי בתעודות מזהות ופרטי חשבון בנק היות ורכבים מעוקלים אינם יכולים לעבור תהליך של פירוק. משרד הרישוי נותן למלא טופס הורדת רכב מהכביש ולאחר שמילאנו אותו וסיימנו תהליך מומלץ מאוד לוודא שאולי מגיע לנו כסף חזרה מהמדינה, אותו כסף ששילמנו בעבור אגרת הרישוי ואולי מגיע לנו החזר בעבור החודשים ששילמנו מראש, לא כולם זכאים אבל למה לא לנסות?

כמה מגיע לי באמת?

בסופו של דבר אנחנו רוצים לדעת כמה נקבל בעבור הרכב הישן, חשוב מאוד לציין שטווח המחירים הוא דינמי ומשתנה בהתאם לכמה פרמטרים כמו סוג הרכב, שנתון הרכב, הנזק שנגרם וכמה תועלת יהיה ניתן להפיק ממנו. טווח המחירים בדרך כלל הוא בין תשע מאות חמישים ₪ לחמישה עשר אלף שקלים חדשים. המחירים הם המלצה וכמו שכבר הוסבר הם יכולים להשתנות בהתאם.

בסופו של דבר שירותי פירוק רכב הם הפתרון האידאלי לרכבים שאינם בשימוש עוד וכאלו שהוכרזו כמושבתים, אם רכבכם עונה על אחת מההגדרות האלו פנו לאחד מנותני השירות הללו ותתרמו לכיסיכם וגם לאיכות הסביבה. 

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...