מהיום אימרו: "כיכר דונלד טראמפ בפתח תקווה"

03/07/2019
חדשות


בנוכחות נציגי ממשלה התקיים הערב טקס קריאת הכיכר המרכזית בפ"ת על שם נשיא ארצות הברית וידיד ישראל מר דונלד טראמפ.

כיכר המזרקה ברחוב חיים עוזר, הרחוב הראשי בו שוכן גם בניין העירייה, תקרא מעתה על שם נשיא ארה"ב, ידיד ישראל, מר דונלד טראמפ.

הטקס החגיגי התקיים היום, יום רביעי 3.7, ערב לפני יום העצמאות של ארה"ב, במעמד שר החוץ ישראל כץ, שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן, ראש העיר המארחת - רמי גרינברג, אורחים רבים ומכובדים.

גרינברג: "לא היה למדינת ישראל נשיא אוהד ותומך כמו נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. אנו מוקירים ומעריכים את תמיכתו במדינת ישראל ובתושביה וראוי כי כיכר מרכזית בעיר הרביעית בגודלה במדינת ישראל תקרא על שמו. נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הוא הראשון שהכיר בירושלים כבירת ישראל והראשון להכיר בריבונות הישראלית ברמת הגולן, שהיא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל".

שגריר ארה"ב בישראל מר דויד פרידמן, שבסופו של דבר לא הגיע לטקס, ביקש למסור כי "לנשיא טראמפ מאוד אכפת מישראל, וברור לו שהישראלים מבינים ומעריכים זאת, ויודעים שהרגשות הדדיים. טקס הסרת הלוט בכיכר טראמפ ממחיש היום, שיחסי אמריקה וישראל מעולם לא היו חזקים יותר".

שר החוץ ישראל כץ: "ידידות האמת שמפגין הנשיא טראמפ לישראל, בדבריו ובמעשיו, מהווה עליית מדרגה ביחסים המיוחדים בין ארה"ב לישראל, שמעוגנים הן בערכים משותפים – אמונה בדמוקרטיה, חירות, וזכויות אדם – והן באינטרסים אסטרטגיים. זוהי אכן שותפות אסטרטגית במלוא מובן המילה. שותפות שכל ממשלי ארה"ב העלו על נס לאורך השנים וביטאו באמצעות סיוע רחב ממדים ותמיכה מדינית חזקה".

אלי כהן שר הכלכלה והתעשייה דיבר בשבחו של הנשיא טראמפ: "חברי, ראש העיר רמי גרינברג, אני מודה לך בשמי ובשם ממשלת ישראל, אם יורשה לי כמובן, על היוזמה להוקיר את פועלו של הנשיא טראמפ למען מדינת ישראל ולמען חיזוק ריבונותנו בירושלים בירתנו הנצחית וברמת הגולן שהיא אחד המקומות האסטרטגיים ביותר לשמירה על ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל. בהזדמנות זו, אני רוצה לברך את אזרחי ארה"ב ואת האזרח מספר 1 שלה - הנשיא דונלד טראמפ ורעייתו מלאניה בברכת יום עצמאות שמח וזאת לקראת החגיגה שתחול מחר".

(צילומים: לשכת דובר העירייה)

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...