מהו הרחוב הכי מסוכן בפתח תקווה?

14/08/2016
חדשות


מתנדבי עמותת אור ירוק בפתח תקוה ערכו לאחרונה פעולה מיוחדת ברחוב רוטשילד בעיר, שמטרתה להעלות את תשומת לב התושבים ועוברי האורח כי מדובר ברחוב אדום ומסוכן בו מתרחשות תאונות דרכים רבות. במהלך הפעילות, הגיעו המתנדבים לרחוב רוטשילד שם הציגו שלט שמזהיר את התושבים כי מדובר על רחוב אדום.

השלט נועד להתריע כי רחוב רוטשילד בפתח תקוה, הוא אחד הרחובות שסומנו על ידי אגף התנועה במשטרת ישראל כרחוב אדום, כלומר רחוב המהווה מוקד לתאונות דרכים. על פי נתוני המשטרה, בין השנים 2010-2015 התרחשו ברחוב רוטשילד 73 תאונות דרכים, וציון המסוכנות שניתן לו הוא 178.

צילום: "אור ירוק"

בתכנית העבודה של אגף התנועה במשטרה לשנת 2016 העירוני, סומנו על ידה 163 רחובות אדומים ב-25 ערים ברחבי ישראל. כל רחוב קיבל גם ציון משוכלל המתבסס על מספר תאונות הדרכים וחומרתן (תאונה חמורה קיבלה ציון גבוה יותר מתאונה קלה). הרחובות שנכנסו לרשימה ענו על לפחות אחד מקריטריונים הבאים: לפחות שלוש תאונות חמורות בשנת 2015, סך הכול 12 תאונות בשנת 2015, ו-50 תאונות בסך הכול בין השנים 2012-2015.

בין העבירות שצוינו שבגינן התרחשו תאונות הדרכים ברחובות האדומים: אי ציות לרמזור אדום, אי מתן זכות קדימה להולכי רגל, אי ציות לתמרורים, סטייה מנתיב, אי שמירת מרחק, פניה שלא כחוק ועוד.

שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "רשימת הרחובות האדומים ידועה למשטרה ולרשות המקומית ולכן כדי למנוע את ההרוג הבא חייבים כבר היום להגביר את האכיפה והנראות המשטרתית כדי להרתיע נהגים מלסכן את החיים של כולנו. כשאדם רואה משטרה הוא מורד את הרגל מהגז, לא מתעסק בטלפון הסלולארי ונוהג באופן אחראי ורגוע יותר. המדינה חייבת להאיץ את תוספת הניידות למשטרה גם לאכיפה בתוך הערים. אסור להמתין לתאונה הבאה".

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...