מדריך: כך תשמרו על הפרטיות שלכם בפייסבוק

24/08/2014 | גיל נוילנדר
חדשות


מחקרים מהעת האחרונה מראים שרוב הגולשים ברשתות החברתיות מודאגים מהפגיעה בפרטיות שלהם והם מאמינים שהם לא עושים מספיק, למרות שהם יכולים, על מנת לשמור על הפרטיות שלהם ברשת. אז החלטנו הפעם להכין לכם מדריך שיראה לכם איך אתם יכולים לעשות קצת יותר למען הפרטיות שלכם בפייסבוק.

פייסבוק, הרשת החברתית הגדולה בעולם עם למעלה ממיליארד משתמשים, הפכה עם השנים להיות מקור פורה להתקפות אינטרנט והונאות מכל הסוגים. החל מהפצה של וירוסים ותוכנות זדוניות אחרות וכלה בפריצה לבתים של משתמשים שטרחו ליידע את כולם מתי הם בחופשה והיכן. אבל נקיטה של כמה אמצעי זהירות פשוטים והגדרה מחדש של כמה מהגדרות הפרטיות שלכם יכולים לעזור לכם ליהנות מהגלישה בפייסבוק מבלי להתפשר על הפרטיות שלכם.

מה בתפריט?

בשלב הראשון של המדריך נעשה לכם היכרות עם החלקים החשובים של תפריט ההגדרות, בו תוכלו לקבוע מי יראה את מה שאתם מעלים לפייסבוק ואיך בעזרת כמה הגדרות פשוטות תוכלו להגביר בעשרות מונים את הפרטיות והאבטחה שלכם.

התחברו לחשבון הפייסבוק שלכם ומצאו את המשולש ההפוך בצדו הימני העליון של המסך, מול שורת החיפוש. לחיצה על המשולש תפתח תפריט שבו מה שמעניין אותנו הוא ה Settings (הגדרות).

 


לחיצה על Settings תפתח לנו את תפריט הגדרות של פרופיל הפייסבוק שלנו ומצד שמאל (או ימין, אם אתם משתמשים בפייסבוק בעברית) תוכלו לראות שהוא מחולק לכמה קטגוריות: כללי, אבטחה, פרטיות, ציר הזמן ותיוג, חסימה ועוד.

 

 

כללי

בחלק הכללי תוכלו לראות נתונים כמו השם שלכם, שם המשתמש כתובת האימייל, סיסמה ועוד. ההמלצה הראשונה שלנו בחלק זה היא קודם כל להחליף את הסיסמה שלכם. כדאי לבחור סיסמה מורכבת ולא משהו פשוט שייפרץ בקלות. סיסמה טובה מורכבת משילוב רנדומלי של אותיות, ספרות וסמלים.

אבטחה

כאן אנחנו כבר מתחילים להיכנס לעובי הקורה בכל מה שקשור לאבטחת החשבון שלנו מפני פריצה. הצעד הראשון – סיסמה חזקה – הוא חשוב מאוד, אבל גם לחשבונות עם סיסמאות חזקות ניתן לפרוץ, וכאן יש לכם את הכלים שיוכלו לסייע לכם במשימה זו. אנחנו נתמקד בשלושה מהם:

הודעה על התחברות: האופציה הזו תאפשר לכם לקבל הודעה באימייל או בSMS  כאשר מתבצעת כניסה לחשבון שלכם ממחשב או מהתקן נייד שלא השתמשתם בו בעבר. כך תוכלו לקבל התראה בזמן אמת אם מישהו מנסה להשתלט לכם על החשבון.

אישורי כניסה: הפעלה של אופציה זו מחייבת אתכם להשתמש בקוד כניסה חד פעמי, בנוסף לשם המשתמש והסיסמה שלכם, אותו תקבלו לטלפון שלכם בהודעת SMS. היתרון של מנגנון האימות הזה הוא שללא קוד הכניסה לא יוכלו להתחבר לחשבון שלכם, וזה מוסיף שכבת הגנה משמעותית לפרופיל שלכם. השימוש בקוד הכניסה ייעשה רק במידה ואתם נכנסים לחשבון שלכם ממחשב או מהתקן נייד לא מוכר, כך שלא תצטרכו להתעסק עם קודים כל פעם שאתם נכנסים לחשבון שלכם מהטלפון שלכם, או מהמחשב בבית או בעבודה.

אנשי קשר אמינים: האופציה הזו מאפשרת לכם להגדיר שלושה עד חברים בתור 'אנשי קשר אמינים' בהם תוכלו להיעזר במקרה שהחשבון שלכם, חלילה, נפרץ והגישה שלכם אליו נחסמה. אנשי הקשר שהוגדרו מראש יוכלו לקבל קוד לאימות הזהות שלכם ולהחזיר לכם את השליטה בחשבון שלכם.

כשאתם בוחרים את אנשי הקשר שלכם, חשוב לקחת בחשבון שלא תוכלו ליצור קשר עם אותם אנשים באמצעות הפייסבוק, לכן חשוב לבחור אנשים קרובים אליכם (ושנמצאים באותו אזור זמן), כך שפשוט תוכלו להרים אליהם טלפון במידת הצורך.

בשבוע הבא נלמד קצת על הגדרות הפרטיות. בינתיים אם יש לכם שאלות, כתבו לנו בתגובות ונענה בשמחה.

 

לכתבות נוספות בנושא אבטחה, מחשבים ואינטרנט

 

גיל נוילנדר - מנכ"ל ESET ישראל

ESETאודות

חברת ESET הינה ספקית בינלאומית של תוכנת האנטי וירוס NOD32 וחבילת האבטחה ESET Smart Security לארגונים בגדלים שונים וצרכנים פרטיים. החברה מיוצגת ברחבי העולם כולו ביותר מ-180 מדינות וסניפיה המרכזיים ממוקמים היום באנגליה, ארגנטינה, סלובקיה וכמובן ארצות הברית. בישראל, מיוצגת ESET באופן בלעדי על ידי חברת קומסקיור, המפעילה בארץ מרכז פתרונות ותמיכה טכניים בשפה העברית.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...