מדוע הפך איציק ויסוקר ליקיר יהודי איראן?

16/09/2017 | ניסים קלדרון
חדשות


כשסוף שבוע מאכזב עובר על קבוצות הכדורגל בעיר, את ההצגה גנב השוער האגדי של הפועל פ"ת, שבאירוע שבת תרבות סיפר גם על הזיכרונות הפחות טובים מהקבוצה.

הבוקר התקיים אירוע "שבתרבות" באולם שרת בפתח תקווה, בהנחייתו של עיתונאי הספורט הבכיר אביעד פוהורילס.

באירוע השתתפו מספר פוליטיקאים לצידה של ג'ודי ניר מוזס שלום, אבל ללא ספק הדברים המעניינים ביותר ששמע הקהל הרב שמילא כל פינה באולם, נאמרו ע"י השוער האגדי של הפועל פתח תקווה ונבחרת ישראל יצחק ויסוקר, שסיפר על הדברים הטובים שקרו לו בקבוצה, אך גם על "הדברים הלא טובים" לדבריו.

ויסוקר שיתף את הקהל בסיפורים על תחילת הקריירה שלו, ועל המסעות היומיים שעשה כל יום מתל אביב לפ"ת לאימוני הקבוצה "עם נעליים על הכתפיים" ועל העונות היפות בשורות הפועל. יחד עם זאת, ויסוקר גם לא שוכח כיצד הודח מבין הקורות, משיקולים לא מקצועיים לדבריו, ונאלץ לעבור למכבי נתניה, עמה זכה בתארים רבים, וגם בניצחונות מול קבוצת נעוריו. לדבריו של ויסוקר, גם לאחר שפרש ממשחק פעיל הוא לא נקרא לאמן את הפועל פ"ת אף פעם, ועד היום הוא לא יודע מדוע.

הסיפור הפיקנטי ביותר שסיפר הבוקר ויסוקר קשור דווקא לנבחרת ישראל, בזמן שזו שיחקה במשחקי אסיה בטהרן. באחד המשחקים הגורליים קופחה הנבחרת על ידי השופט, ולאחר המשחק היה זה דווקא שוטר איראני מקומי שניסה למנוע מויסוקר להביע את דעתו בדרכו אל השופט. אך גם השוטר לא הצליח לעצור את השוער שניער אותו מעליו. אין ספק שמנהיגי העולם של היום יכולים לקחת דוגמא כיצד לא להיכנע לאיראנים, ובכל מקרה הסיפור אז גרם לגאווה גדולה בקרב יהדות איראן על כך שסוף סוף מישהו עומד בגבורה מול שוטר איראני...

(התמונות באדיבות ניסים קלדרון)

לחדשות ספורט נוספות בפ"ת

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

עדר ללא רועה. במגרש ובחדר הלבשה...
תפנימו ותתקנו מהר. אומנם הצלחתם יחסית בבניית קבוצה. אבל ברועה נכשלתם. קריספין לא אשם שדחפו אותו ללוע הר געש. אבל בזה הוא דופק לעצמו את הקריירה. הימים עם יובל וקורצקי והוכנבוים היו יותר קורצים. תקנו את עצמכם בדחיפות לפני המפלה הגדולה חס וחלילה. המבין יבין.
יחיאל תרם. כחול ויסוקר 51 שנה - 16/09/2017
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...