מדד השקיפות: יש מקום לשיפור

17/07/2019
חדשות


סיכום מדד השקיפות ברשויות 2017: פתח תקווה במקום 15 עם ציון של 85% וממוקמת ברמה .A

מדד השקיפות ברשויות המקומיות פותח במטרה לקדם את מידת השקיפות והבהירות של מידע ותהליכים פנים ארגוניים ואת העמקת ההנגשה של מידע זה לציבור ברשויות המקומיות.

שקיפות נמדדת בראש ובראשונה במידת החשיפה והנגישות של המידע ובמידת זמינותו לציבור. משמעות השקיפות מקורה גם בחשיבות המיוחסת לרלוונטיות המידע המוצג, לאיכותו, למידה בה הוא מובן ולא פחות חשוב שיהיה קל וזמין להשגה ולהבנה. בעולם בו המידע נמצא במרחב הווירטואלי, אחד הכלים הבסיסיים ועדיין המרכזיים העומדים לרשות העיריות, להנגשת המידע, הוא אתר ייעודי.

בשנת 2017 נמדדו כל 76 הערים בישראל. פתח תקוה במקום 15 עם ציון של 85% וממוקמת ברמה A המוגדרת כ"טוב מאוד". בין הפרמטרים שמרכיבים את המדד: מענקים ותמיכות, רישוי עסקים, כוח אדם – חוזים ומכרזים, רכש – חוזים ומכרזים, ישיבות מועצה, מידע סביבתי ועוד.

יחד עם זאת, בהשוואה לערים גדולות אחרות (המונות למעלה מ - 200,000 תושבים), פ"ת אפילו לא במקום טוב באמצע. בצמרת דירוג הערים הגדולות: חולון - 100% וראשון לציון - 98%, הנמצאות ברמה A+. עוד שש רשויות תופסות מקומות ראויים ונכללות ברמה A: תל אביב - 94%, ירושלים - 93%, נתניה - 91%, אשדוד - 90%, באר שבע - 90%, וכאמור פתח תקווה - 85%. מבין הערים הגדולות פ"ת מקדימה רק את חיפה, שנמצאת ברמה B עם 82%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...