מגשרים צעירים בבן גוריון

13/11/2017
חדשות


בשבוע שעבר הושקה תכנית גישור לנבחרת תלמידים מכיתות ז' בחטיבת הביניים בן גוריון, בניהולו של אורן קמינצקי.

תכנית גישור זו הינה תולדה של שיתוף פעולה בין תכנית "עיר ללא אלימות" ומינהל החינוך, ומונחית ע"י חברת חיבורים במטרה להטמיע ולהשריש שפה גישורית במסגרת החינוכית ככלי לפתרון סכסוכים ובכך להביא לשיפור התקשורת הבינאישית.

הצילום באדיבות בית הספר

בתכנית 22 מפגשים הכוללים הדרכה עיונית והתנסות מעשית תוך שימוש בסימולציות אמתיות מחיי בני הנוער.

במסגרת התכנית עוברים התלמידים הדרכה והכשרה לתפקידי "מגשרים צעירים". ההדרכה כוללת בין היתר הקניית כלים גישוריים לתלמידים ולימוד השפה הגישורית כגון הקשבה, אמפטיה, הימנעות מאלימות, שימוש בשיחה, הבנה, הכלה ופיתוח יכולת הקשבה ומתן כבוד לאחר. תכנית זו מתמקדת גם בחברי הנבחרת עצמם, מפתחת את היכולות הגישוריות של בני הנוער ונותנת דגש להעצמה, פיתוח יכולת מנהיגות, אחריות אישית, מעורבות חברתית, תחושת מסוגלות ואמונה ביכולת להוביל שינוי.

בסיום ההכשרה יתקיים טקס קבלת תעודת "מגשר צעיר" ויוקם על ידי חברי הנבחרת מרכז גישור בשטח החטיבה, בו יישמו את אשר למדו ויסייעו לפתרון סכסוכים ואי הבנות במסגרת החינוכית.

שלומי ערה, מנהל תכנית עיר ללא אלימות: "תכנית עיר לא אלימות רואה חשיבות בעידוד ילדים ובני הנוער להדברות ופתרון בעיות בדרכי נועם. בנוסף לקבוצה זו פועלים בעיר קבוצות גישור בגילאי יסודי במסגרת שיתופי הפעולה עם מרכז הגישור העירוני בעיר. הכישורים הנלמדים בתכנית מקנים ערכים וידע שילוו את התלמידים המשתתפים בכל תחום בחייהם ויסייעו להם בכל מוקד של אי הבנה שיתקלו בה בעתיד. כולי אמונה כי קבוצה זו היא רק ההתחלה להטמעת שפה זו בקרב בני הנוער". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...