מגן עליך ומגן על אחרים - אלה הסיבות שחייב ביטוח צד ג'

28/12/2021
חדשות


פוליסות ביטוח, מטרתן, היא להגן על בעל הפוליסה מפני סיטואציות שונות, כאלה שיכולות לקרות לו, לרכוש ולנכסים שלו. למשל, פוליסת ביטוח רכב אמורה להגן עליו מפני מקרים בהם הוא או רכבו ניזוקים. פוליסת ביטוח דירה, אמורה להגן עליו מפני מקרים בהם הנכס או התכולה המאוכלסת בו, נגנב או נהרס מסיבה כזו או אחרת.

אך יש היבט נוסף שפוליסות ביטוח מגנות עליו והוא מפני נזק לגורם אחר. קרי, אם בעל הפוליסה גרם נזק לאדם אחר או לרכוש שלו, וכן אם הרכוש או הנכס שברשותו גרמו לנזק כזה. מדובר על ביטוח צד ג' אשר קיים בסוגים שונים של ביטוח, למשל, ביטוח רכב, דירה, עסק וכן בביטוח אחריות מקצועית.

ביטוח צד ג', נועד להגן עלינו מפני סיטואציות בהן אנחנו נתבעים על ידי גורם מסוים על נזק שנגרם לו, בין אם זה פיזית ובין אם זה לרכוש או לנכס. למשל, במקרה של ביטוח רכב צד ג', הרי שהכוונה היא לנזק שעלול להיגרם לרכב כתוצאה מתאונה או כתוצאה מסיבה אחרת. כאמור, ביטוח צד ג' יכול גם להתאים במקרים אחרים, אם כתוצאה מנזק בנכס שלנו נגרם נזק לנכס אחר, ואם כתוצאה מפעילות שאנחנו מבצעים נגרם נזק לאדם או לרכוש שלו.

המטרה היא שאנחנו לא נצטרך לשאת בהוצאות באופן מלא בעצמנו, אלא שחברת הביטוח תשתתף במימון עלויות הפיצוי שנצטרך לשלם על פי מה שנקבע לטובת הנפגע.

כיצד רוכשים ביטוח צד ג'?

רכישת ביטוח צד ג' נעשית על ידינו בעת שאנחנו רוכשים פוליסות ביטוח לעניין כזה או אחר. ישנם מקרים בהם ביטוח צד ג' הוא חלק בלתי נפרד מפוליסת הביטוח הכללית, וישנם מקרים בהם עלינו לרכוש את הפוליסה בנפרד. אז עלינו לבחון האם זה משתלם לנו מבחינת העלויות ומבחינת הסיכון.

חשוב שנבחן את תנאי הפוליסה על מנת לוודא שאכן היא מכסה אותנו בכל אספקט ובכל היבט, בהתאם למהות שלה. כלומר, אם מדובר בפוליסת ביטוח צד ג' לרכב, אז היא צריכה לכסות כל אספקט של נזקים אשר עלולים להיגרם על ידינו בעת נהיגה, בין אם זה לרכבים ובין אם זה לרכוש אחר. עלינו לבחון את גובה ההשתתפות של חברת הביטוח במימון הפיצויים.

כיצד נהנה מהתנאים והעלויות האטרקטיביות ביותר

בשביל ליהנות מעלויות אטרקטיביות ותנאים איכותיים, כל מה שעלינו לעשות זה לפנות אל Wobi ולקבל הצעות מחיר מהחברות המובילות בשוק. דרך האתר נוכל לבצע השוואת מחירים בין פוליסות שונות, ובסופו של דבר להחליט איזו פוליסה יכולה להתאים לנו.

כאשר נבחן את ההצעות והעלויות, נוכל ללמוד על הפוליסות והתנאים שלהן, וכך נוכל לדעת איזו מבין ההצעות משתלמת עבורנו ואיזו פוליסה ישתלם לנו לקנות.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...