מגמת דיפלומטיה ב"רב תחומי פתח תקווה" ביום הבחירות

20/09/2019 | סתיו סלטר, מאיה סיבהט ומעיין לוי פרידמן
חדשות


בתיכון עמל ב' פתח תקווה התנהל השבוע הפנינג ובו תלמידי מגמת דיפלומטיה קיימו בחירות מדומות. התוצאות היו קרובות לתוצאות "האמיתיות" - תיקו בין שתי המפלגות הכי חזקות במדינה.

ביום ראשון האחרון (15 בספטמבר) נערך הפנינג בחירות בתיכון "הרב תחומי עמל ב'" פתח תקווה, שבו השתתפה מגמת "דיפלומטיה ויחסים בינלאומיים". התלמידים התחלקו לקבוצות כאשר כל קבוצה יצגה מפלגה שונה ממערכת הבחירות הנוכחית. תלמידי כיתות י' ויב' קיימו פאנל בחירות בו יצרו קבוצות לימוד, כאשר כל קבוצה חקרה על מפלגה מסוימת.

במהלך הפאנל כל קבוצה ייצגה את מצע הבחירות המקורי של המפלגה שהיה עליה לייצג. במהלך הצגת המצע הקבוצות שוחחו על המצב המדיני, ודנו בשאלות כמו איך הם עצמם היו משפרים את המצע. לאחר הצגת המצע התנהל דיון שנבע משאלות שונות של תלמידי הפאנל, אשר גרר לוויכוח על נושאים מרכזיים הקשורים בניהול המדינה (חלוקת הארץ, משרד החינוך, הדרת נשים, בתי חולים, כוח אדם וכדומה).

בנוסף לכך, בתום הצגת המפלגות, המצע שלהן והדיונים התקיימו בחירות בקלפי אמיתי: התוצאות היו תיקו של 45% בין שתי המפלגות הכי חזקות במדינה - כחול לבן והליכוד.

מגמת דיפלומטיה ויחסים בינלאומיים היא מגמה ייחודית אשר הוקמה לפני כשנתיים. תלמידי המגמה נחשפים לתכנים הקשורים לשלטון, ממשל ולומדים מיומנויות כמו עמידה מול קהל ומעגלי שיח עם זיקה לדיפלומטיה.

צילום: סתיו סלטר, מגמת תקשורת הרב תחומי עמל ב

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...