מאות מנות דם הותרמו בהדר גנים

03/10/2018
חדשות


שיא חדש לערב ערב - מאות מנות דם הותרמו במבצע 'התרמת דם' המסורתית בשכונת הדר גנים בפתח תקווה.

זה כבר הפך למסורת קבועה בשנים האחרונות. פעמיים בשנה, לאחר תקופת החגים (פסח וסוכות), נרתמים מתנדבי ארגון 'מד"א - הצלה פתח תקווה' יחד עם אגף שירותי הדם של 'מגן דוד אדום' ועורכים ערב התרמת דם המוני בפתח תקווה.

אמש נערך מבצע התרמת הדם בבית הכנסת 'זכור לאברהם' אשר בשכונת הדר גנים משעות אחה"צ ועד לשעות הקטנות של הלילה.

הנהלת ארגון מד"א - הצלה פתח תקווה באמצעות החובשים - מתנדבי הארגון, ובשיתוף פעולה של גבאי בית הכנסת - נטלו על עצמם את הארגון וההכנות למבצע ההתרמה, בתיאום מלא עם אגף שירותי הדם במגן דוד אדום.

מאות מתושבי העיר והשכונה נענו לקריאה ובאו לתרום דם ולהציל חיים, ובסיום הערב הופתעו המתנדבים ואנשי בנק הדם ממספר המנות שהותרמו במהלך הערב שעמד על 371(!) מנות דם - מספר מנות זה מהווה שיא חדש בערב התרמה אחד. כאשר לוקחים בחשבון כי כל מנת דם אחת יכולה להציל חיים של מספר בני אדם הרי שבערב זה של התרמה ניצלו חיים רבים.

תמ"ג חיים דורי מנהל מרחב ירקון במד"א הגיע במהלך ערב ההתרמה למקום והביע את התפעלותו מכמות התורמים, הארגון המופתי והמסירות של החובשים המתנדבים.

סגן מנהל מרחב ירקון סמ"ג אביחי חדד הגיע אף הוא להתרמה לחזק את ידיהם של התורמים והמתרימים גם יחד ואמר כי היקף הצלת החיים של מתנדבי מד"א הצלה פתח תקוה מעורר התפעלות, כאשר הם אינם מסתפקים ביציאה למקרי חירום בלבד, כי אם פועלים לעזור ולסייע בכל דרך אפשרית למען המטרה המקודשת.

יו"ר מד"א - הצלה פתח תקווה ישראל גודלבסקי: "כחלק מהקשר שלנו לקהילה והפעילות למען הצלת החיים, אנו יוזמים אחרי החגים את התרמת הדם המסורתית. הציבור נענה ומגיע לתרום וזוכה להיות שותף אמיתי להצלת חיים. אני מודה לאגף שירותי הדם במד"א על שיתוף הפעולה ההדדי, תודה מיוחדת לחברי הנהלת הארגון, ולמתנדבי החסד היקרים על הסיוע במהלך כל ערב ההתרמה, ובפרט למנהלת מד"א במרחב ירקון בראשות מנהל המרחב  חיים דורי וסגנו אביחי חדד על הסיוע התמידי במהלך כל השנה".

התמונות באדיבות דוברות הצלה פתח תקווה

לחדשות נוספות בהדר גנים - לחצו כאן

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...