לתקן או לא לתקן זאת השאלה

06/05/2020
חדשות


אחת השאלות הרווחות היום בעולם הציוד המשרדי היא האם לתקן מדפסת תקולה או לרכוש חדשה. מדובר על סוגייה מאוד מעניינת שהתשובה עליה מורכבת. חשוב להבין כי עולם המדפסות אינו גנרי, יש בו שפע של מדפסות בגדלים שונים ולצרכים מגוונים, לכן התשובה אינה שחור או לבן וחשוב להכיר מעט את עולמן של המדפסות על מנת לענות.

כיום יש שפע של מותגים ודגמים של מדפסות ומדובר על מכשיר בסיסי בכל בית ומשרד. המגוון הרחב כולל מדפסות שולחניות קטנות, מדפסות גדולות יותר ומדפסות משרדיות מאסיביות. ישנן שתי וריאציות עיקריות להדפסה, טכנולוגית הזרקת דיו והדפסת לייזר. מדפסת איכותית כפי שיש לרוב המותגים המובילים, מבטיחה צילום מהיר, סריקה איכותית ורזולוציית הדפסה מהגבוהות שיש. ישנה הקפדה יתרה על איכות ללא פשרות, קלות שימוש ונוחות הפעלה. ברוב המדפסות בין אם מדובר על הקטנות או הגדולות לשימוש משרדי אינטנסיבי, ישנה מערכת ידידותית לתפעול שוטף, מנואל, חוברת הפעלה ידידותית וברורה, מערך תמיכה טכנית מקצועי ונגיש לכלל הלקוחות.

באופן כללי מדפסות הם מכשירים אמינים אשר לא נדרשים באופן תדיר להגיע אל שירות תיקונים. אך, ככל שעושים בה שימוש ולעיתים הרבה מעבר ליכולותיה, ככל שהמדפסת פועלת במגוון תפקידים ויישומים כמו המדפסות המשולבות בפקס, סורק, מכונת צילום וכד' סביר להניח שיהיו בה תקלות בשל שימוש לקוי או עומס רב מידי יותר מהמומלץ.

התקלות יכולות להיות מגוונות, החל מהשבתה מלאה של המדפסת ועד לאיכות הדפסה לקויה שמצביעה על תקלה בדיו, מכונה שאינה מושכת את הדפים מהטריי, סורק תקול, פקס שלא עובר חלק, רעש חזק בעת הפעלה ועוד. לא על כל תקלה צריך להחליף מדפסת וניתן להיעזר באנשי מקצוע של שירות תיקונים על מנת להשיב את המדפסת על כל חלקיה לעבודה יעילה. זה נכון שבעבר הלא רחוק על כל תקלה אמרו שלא שווה לתקן ומומלץ לרכוש חדשה, אך המציאות השתנתה וחבל לזרוק, בעיקר מהסיבה הכלכלית כי היום, בסכומים קטנים יחסית ושווים לכל נפש ניתן לתקן את רוב התקלות.

הדילמה של האם לתקן את המדפסות באמצעות  שירות תיקונים, הולכת ומתרחקת כאשר מדובר על מדפסות מאסיביות של משרדים, בהן עושים שימוש לעיתים עשרות עובדים המעבירים אלפי הדפסות ביום. מכונות אלה מורכבות גם בתפעול וגם בטיפול האינטנסיבי שיש להעניק להן ועלותן גבוהה מאוד באופן משמעותי מן המדפסות המשרדיות האישיות.

התקלות אשר יכולות להתרחש במדפסות המאסיביות כוללות בנוסף לבעיות הדפסה גם בעיות במודולים שלא קיימים במדפסות הקטנות. תקלה בהדפסה לדף 3A גדול, תקלה במאגד ומהדק החוברות, דפים מתקעים בתוך המכונה ועוד. בעיות העלולות להשבית משרד שלם ולעקב עבדות ופרויקטים. לכן חייבים לעבוד עם טכנאים מקצועיים ולא לרוץ להשקיע כספים במכונות הדפסה חדשות.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...