לתפארת מדינת פ"ת

23/04/2018
חדשות


פרס הצטיינות הנשיא של משרד החינוך לקרולינה שקולניק וראובן טגניה על פעילותם במסגרת אגף הנוער.

בני הנוער מהעיר יקבלו את פרס מצטייני המדינה לשנת 2018 לרגל חגיגות 70 שנה למדינה ב- 25.4 בבית הנשיא. בטקס ההצטיינות של משרד החינוך והנשיא יינתנו תעודות הצטיינות לבני נוער משפיעים ומובילים למען הזולת והקהילה, על הובלת פרויקטים התנדבותיים במטרה לעורר שינוי חברתי. בני הנוער המצטיינים יקבלו את הפרס מנשיא המדינה ראובן ריבלין וח"כ נפתלי בנט - שר החינוך.

התמונה באדיבות העירייה

במסגרת אגף חברה, נוער וצעירים של פתח תקוה, יקבלו את פרס ההצטיינות שני בני נוער מהעיר - קרולינה שקולניק תלמידת כיתה י"ב מתיכון ברנר וראובן טגניה תלמיד כיתה י"א בישיבת אמי"ת אלירז.

קרולינה שקולניק מתנדבת במסגרת מרכז הנוער עין גנים מזה שלוש שנים. התחילה כמדצ"ית והייתה פעילה במועצת הנוער העירונית. בכיתה ט' התחילה קרולינה להתנדב במסגרת של ארגון אירועים לנוער והובילה מספר פרויקטים התנדבותיים בעיר כמו הפקת הסרטון הויראלי "עושים את זה אחרת" על קבלת השונה, הפקת אירוע התרמה עירוני למען חולי סרטן לטובה הקמת מועדון ס.ג.ו.ל - למען חולי סרטן. במסגרת ההתנדבות יזמה גם אירועי נוער קהילתיים בחגים והפנינג צעצועים למעוטי יכולת במרכז ופרויקטים רבים אחרים לטובת הנוער והקהילה בעיר.

קרולינה שקולניק שיתפה: "כשהגעתי לפני שלוש שנים למרכז הנוער הייתי ילדה ביישנית וסגורה ובעזרת חגית בן-חמו ויוסי מנחם - צוות מרכז הנוער, רכשתי בטחון  אמונה שאפשר לשנות ליזום ולהוביל למען הזולת. דרך ההתנדבות הכרתי אנשים חדשים, למדתי לראות דברים בצורה שונה, למדתי לא לוותר ופיתחתי ביטחון לסחוף איתי אנשים למען מטרות טובות. התנדבות הפכה לדרך חיים עבורי והתחושה של לתת ולסייע לאחרים ממלאת אותי בכל פעם מחדש. אם בעבר הייתי מופנמת והססנית הצלחתי ללמוד שהחוזקות שלי הם בארגון והפקת אירועים חברתיים ושאני נהנית מאוד מהתהליך. יוסי וחגית הם דמויות מפתח ומעוררות השראה עבורי והם מנהלים את מרכז הנוער כמו משפחה אחת גדולה. הם תמיד שם בשבילי ובשביל כל נוער המרכז, הם כתף תומכת, הם מייעצים ומעודדים אותנו להתפתח גם בלימודים וגם בחיים האישיים".

ראובן טגניה מכהן כיו"ר המועצה הבית ספרית וזו השנה השנייה שהוא מייצג את ישיבת אמי"ת אלירז במועצת הנוער העירונית, כמו כן זו השנה השנייה שהוא מכהן כנציג במועצת התלמידים והנוער המחוזית של מחוז תל אביב. ראובן מוביל באירועים ופרויקטים של מועצת הנוער למען הקהילה ולמען קידום הנוער בעיר. במקביל לפעילותו במועצת הנוער העירונית, ראובן מתנדב בתנועת הנוער "בני עקיבא", ובעמותת "קו לחיים" - עמותה העוזרת לילדים עם מחלות כרוניות ונכויות. בנוסף ראובן מכהן כסגן מנהל בישיבה בה הוא לומד במסגרת פיתוח מנהיגות תלמידים ופעיל בקבוצת הרובוטיקה.

ראובן טגניה שיתף אותנו בתחושותיו: "כמי שצמח בתנועת נוער והתחנך על ערכים של נתינה, עזרה ואכפתיות לאחר, תמיד הרגשתי את הרצון לשנות ולהוביל פרויקטים למען הזולת והנוער בעיר. בעקבות שאלות שהתעוררו בבית הספר בנושא זכויות התלמידים הצטרפתי למועצת הנוער העירונית במסגרת אגף חברה, נוער וצעירים. במועצה ניתנת לי האפשרות להעלות ולקדם רעיונות למען הנוער בעיר כמו הקמת ועדה בשיתוף בכירים מעיריית פתח תקוה שתתכנס אחת לחודשיים ובה נקדם נושאים בוערים וחשובים לנוער בעיר בסימן "מחזירים את הנוער למרכז". יחידת המנהיגות - מועצת הנוער העירונית מהווה עיסוק מהותי בחיי. רכזת המנהיגות שרון וולקני ומנחת המועצה דנה זילברמן תומכות בי ובחברי המועצה ונותנות לנו את מירב תשומת הלב והביטחון הדרוש למען קידום הרעיונות שלנו. אני מרגיש שהרבה מההתפתחות שלי והלמידה שלי נעשו בעזרת הנחייתן של שרון ודנה ועל כך אני מודה".

אורנה דוידאי סגנית ראש העיר וראש אגף הנוער: "קרולינה שקולניק וראובן טגניה הביאו כבוד לעיר, בקבלת פרס נשיא המדינה ומשרד החינוך. אבל  יותר כך יש להם זכות גדולה בתרומתם לעיר ולנוער דרך אישיותם המעוררת השראה, הם מהווים דוגמא למופת מבחינת הסולידריות החברתית, המעורבות בקהילה ורוח ההתנדבות. אני גאה בהם ובבני הנוער שלנו בעיר ובצוות החינוכי שבאגף הנוער שיודע להעצים את הנוער ולתת לו מקום לבטא את עצמו".

גיא אליהו, מנהל אגף חברה, נוער וצעירים: "הזכייה של קרולינה וראובן בפרס נשיא המדינה מוכיחה שאפשר להתבלט ולהיות משפיעים בכל מסגרת בלתי פורמאלית אם זה במועצות הנוער, תנועות הנוער או מרכזי הנוער. קרולינה וראובן הפכו להיות חלק מהצוות של אגף הנוער, הם מעורבים ויוזמים פרויקטים ייחודים ואין ספק שהם ראויים לכל הערכה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...