לשנות את התדמית

13/09/2014
חדשות

לאחר ששרדה בנס את העונה האחרונה, תחל מכבי פ"ת עונה נוספת בליגת העל בכדורגל, עם הרבה שאלות וגם לא מעט תקוות. פורטל פ"ת בתחזית שנתית מסכם את פרויקט פתיחת ליגת העל.

לכאורה עוד שנה נפתחת לה מבחינת מכבי פ"ת. אך לאמיתו של דבר מדובר שנה שאמורה להיות די קריטית (לטוב או לרע) עבור הקבוצה שרוב אנשי המקצוע ואוהדי הכדורגל בארץ מכנים אותה "הלוזונים". זה גם מה שמפריע ללא מעט אוהדים ותיקים של המועדון הזה שגדלו בדור שעבורו שם הקבוצה הוא "מכבי אבשלום פ"ת".

אמרנו "קריטית" משום שלא רק אותם אוהדים רוצים שינוי, אלה נדמה כי המועדון כולו רוצה לשפר את תדמית הקבוצה. במסגרת שינוי זה שינו זוארץ חזר להיות הרבה יותר פעיל, ועומר גולן מונה למנכ"ל. אבל גולת הכותרת של הקיץ היא חזרתו של הבן האובד רן בן שמעון לכור מחצבתו, לאחר סיבוב ארוך של הישגים ותארים כשחקן וכמאמן בלא מעט קבוצות.

גם הסגל עבר מתיחת פנים, כשניתן להצר על כך ששני שחקני בית מוכשרים כמו דני פרדה ולידור כהן עזבו, כמו גם פדרו גאלבן. מנגד הצטרפו הזרים אזורוב, פלצ'וק וגרזיצ'יץ' וגם דדי בן דיין הותיק. לא מעט שחקנים נותרו בסגל, כולל שחקני בית, כשאולי הבולט שבהם הוא גידי קאניוק המוכשר. אין ספק שמחלקת הנוער הטובה של המועדון, המספקת שחקנים לקבוצה הבוגרת, היא פריבילגיה נדירה בכדורגל הישראלי.

כאמור, שינוי התדמית הוא אחת ממשימות הבוצה העונה, שתוטל על ההנהלה. ההתחלה היתה אומנם ברגל שמאל (פרשת מחירי הכרטיסים), ואולם מגיעים גם למנהלים החדשים-ישנים מאה ימים של חסד, ואם ההמשך יהיה חיובי, אף אחד לא יזכור את הפדיחה.

ציונים ותחזית

סגל: על פניו הסגל השנה לא הרבה יותר טוב מזה של העונה הקודמת, אם בכלל, אך ההסתבכות בעונה הקודמת לא שיקפה את הפוטנציאל האמיתי. אם לא יהיו תקריות בלתי צפויות של פציעות וכדומה, הסגל הוא לא הבעיה של הקבוצה. ציון 7.

מאמן: אין מחלוקת על האינטיליגנציה והידע של רן בן שמעון. השאלה היא אם החזרה הביתה למקום שגדל היא יתרון או חסרון מבחינת המאמן בעל הרקורד של הצלחות רבות, אך גם מספר כשלונות לא מבוטל. ציון 8.

אוהדים: למכבי פ"ת יש הרבה יותר אוהדים ממה שמקובל לחשוב. הבעיה היא שרובם איבדו זהות עם הקבוצה, גם בשל תהליך דומה שעובר על אוהדי כל הקבוצות, אבל במקרה הזה במיוחד לאור העובדה שהם מתגעגעים למכבי אבשלום פ"ת. קבוצה בסדר גודל של מכבי פ"ת לא יכולה להרשות לעצמה מחנות של אוהדים. ציון 5.

הנקודה הקריטית: פתיחת העונה תקבע כנראה איך תראה העונה כולה. כמה הפסדים, זעזועים בסגל, ואולי לא רק, עלולים להוביל למדרון תלול.

שימו לב: עוז פרץ כבר הראה את כשרונו בסוף העונה שעברה בקבוצה הבוגרת, ולאורך כל השנה בקבוצת הנוער. זו צריכה להיות השנה שלו, אם רן בן שמעון יאמין בו.

תחזית ריאלית: עונה משעממת במרכז הטבלה. הקבוצה לא מגלה יציבות ולא מצליחה להשתחל לפלייאוף העליון. בחודש מרץ מתחילים להכין את העונה הבאה.

תחזית פסימית: פתיחה גרועה מובילה למאבקי תחתית מרים. לא כל שנה מתרחש נס, והמאמן רושם עוד עונה חלשה וירידת ליגה.

תחזית אופטימית: הקבוצה מצליחה להשתחל למקום השישי ומתרכזת בגביע. רן בן שמעון חותם במכבי חיפה, וייטב לוזון מתמנה למאמן הראשי.

רוב המשתתפים בסקר גולשי פ"תנטו קבע כי הקבוצה תסיים את העונה במרכז הטבלה ומעלה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...