לקראות רכישת דירה? הנה כמה טיפים שאסור לכם לפספס!

11/02/2021
חדשות


בין אם אתם רוכשים כדי למכור או רוכשים כדי לגור, רכישת דירה היא החלטה משמעותית המערבת סכומי כסף גדולים, וכדאי לקבל אותה בכובד ראש ועם ייעוץ נכון. חשוב לדעת מה הם הצרכים שלכם ולוודא שהדירה אכן עונה עליהם בצורה מיטבית, ולדעת לעשות פשרות רק במקומות שבהם זה לא עולה ביוקר. בשביל לקבל את ההחלטה הנכונה, הנה כמה טיפים שמומלץ להכיר לפני שחתמתם על החוזה.

(פריפיק ברשיון)

לפני הכל – משכנתא

הדבר הראשון שעושים, לפני הכל, הוא בירור אודות משכנתא. משכנתא היא עניין לא קטן שילווה אתכם כבערך 20 שנים לאחר קניית הדירה, ויהווה חלק ניכר מההוצאות החודשיות שלכם. חשוב שתעשו סקר שוק הולם, קבלו מספר הצעות מכמה וכמה בנקים שונים, ורק אחרי ששמעתם מכאן ומשם, החליטו ממי תיקחו את ההלוואה הכי גדולה ומחייבת שתיקחו בחייכם.
עולם המשכנתאות הוא עולם סבוך שלא קל להתמצא בו, לכן כדאי ללמוד על המסלולים השונים שיש להלוואות, גובה הריביות הנהוגות וכו'. ניתן להיוועץ גם ביועץ משכנתאות שלא מתוך הבנק, כיוון שיועץ מטעם הבנק כנראה שלא ינחה אתכם לקבל משכנתא מבנק אחר.

החליטו בחכמה על תקציב

כשרכישת דירה נמצאת על הפרק, הרבה אנשים נכנסים לבור וחושבים שעם המשכנתא המתפרסת אפשר בקלות לצאת ממנו, אך זה אינו המצב.
המשכנתא היא הלוואה ארוכת טווח עם ריבית עצומה, וכדאי מאוד לרכוש דירה צנועה יותר ממה שאתם רוצים בשלב זה של חייכם אם זה מה שהתקציב מאפשר לכם.

אם אתם על סף רכישת דירה חדשה מקבלן, זה לא מפתיע שינסו לשכנע אתכם לקנות דירה גדולה יותר באמתלה שהיא תניב פירות טעימים יותר לאורך זמן. נסו שלא להיכנס להרפתקאות שגדולות על המידות שלכם.
דירה קטנה כהתחלה ומעבר לדירה גדולה יותר כשמצבכם הכלכלי באמת מאפשר את זה, היא אידיאלית.

חשוב לבדוק את גובה החזר המשכנתא, ולוודא שההחזר לא עולה על 30% מגובה המשכורת נטו. כך תוכלו לעמוד בהחזר המשכנתא לאורך זמן. כמו כן, זכרו כי סביבת הריביות משתנה תכופות והתכוננו ליום שחור.

בצעו בדיקה מקצועית לדירה

אם יש דירה הנאה בעיניכם, מומלץ בחום להיעזר בבעל המקצוע שהוכשר לכך - שמאי מקרקעין. מומלץ בחום להשהות את החתימה על החוזה עד לבדיקתו, או לכל הפחות להכניס סעיף בחוזה שחתימתכם תלויה בבדיקתו של שמאי.

שמאי מקרקעין יבדוק בקפידה נושאים חשובים מאוד כמו שווי הנכס כפי שהוא, בדיקה פיזית של הנכס, בדיקת מצבו המשפטי של הנכס, כדאיות כלכלית של הנכס, ועוד. שמאי מקרקעין עשוי לראות דברים שלא נראים לעין לא מקצועית, כמו רטיבות וסדקים שונים, תכנוני בנייה שעלולים להסתיר את הנוף הנוכחי שיש מהדירה, היעדר אישורים מסוימים של הנכס, וכו'.

מתווך

אם כסף הוא פחות הבעיה וזמן הוא המשאב שאין לכם בשפע, מתווך יכול לעזור ולחסוך כאב ראש רב. המתווך יודע מהן הדרישות שלכם, ויצמצם את הדירות המתאימות לכם עם מאמץ שואף לאפס מצידכם.

לסיכום, רכישת דירה היא החלטה הרת גורל שבה בדרך כלל מעורבים כל הרגשות על הקשת. בכדי להפוך את התהליך לאפשרי ולקבל החלטות נכונות, התייעצו עם הגורמים הנכונים, אל תקבלו החלטות חפוזות שתתחרטו עליהם אחר כך ואל תשאירו שום דבר לרגע האחרון. בסופו של דבר, בית משלכם שווה את הכאב ראש, ובסוף הבית נשאר, וכאב הראש שבחיפוש וסגירת הפרטים הקטנים - חולף.

לקבלת מידע נוסף באתר של שמאית המקרקעין אירית ונונו – היכנסו:
https://www.iritvan.co.il/
שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...