לפני שמאחסנים בודקים! כך תאחסנו את תכולת הדירה בהצלחה

14/11/2018
נדל"ן ותחבורה


אחד השירותים שנהנים מביקוש הולך וגובר הוא שירותי האחסנה. למי שאינו בקיא בפרטים, מדובר בשירות שבו מוצעים לכם מחסנים ויחידות אחסנה להשכרה על בסיס חודשי ושמאפשרים לכם לשים בהם פריטים מסוגים שונים במקום בטוח לפרק זמן של החל ממספר שבועות עד לחודשים ואפילו שנים.

(התמונה בחסות רועי מזרחי)

למרות שלכאורה מדובר בשירות פשוט למדי, יש הרבה דברים שצריך לבדוק ולוודא ושהאדם הממוצע אינו ער אל אותם סיכונים שמצד אחד יכולים לפגוע בתכולת הדירה שלכם ומצד שני לגרום לכם לשלם מחירים מופקעים. לפניכם טיפים שיעשו לכם סדר בבחירת החברה המתאימה ביותר לאחסון הפריטים שלכם.

מי צריך בכלל שירותי אחסנה?

אתם עשויים לתהות מדוע מישהו ירצה לשלם תשלום חודשי עבור מקום לאחסון תכולת הדירה שהרי בדיוק בשביל זה יש דירה לא?

התשובה לכך מאוד פשוטה ובאופן כללי אפשר לומר ששירותי אחסון תכולה באים לתת מענה למצב זמני שבו מקום המגורים שלכם אינו יכול להכיל את כל הציוד או חלק ממנו. ישנם מקרים רבים שבהם גם אתם עלולים להיתקל – החל משיפוץ הדירה והרצון לאחסן את התכולה במקום בטוח, נסיעה לרישלוקיישן והשכרת הנכס תוך רצון לשמור על הרהיטים כך שיוכלו לשמש את בעליהם עם חזרתם ארצה ולעיתים קרובות מדובר בעוברי דירות שמאכסנים את הרהיטים עד שהדירה שלהם תתפנה או תיבנה.

מה חשוב לבדוק לפני שמאחסנים?

חיפוש קצר באינטרנט יגלה לכם שקיימות לא מעט חברות שמציעות שירותי אחסנה בישראל והבחירה לעתים יכולה להיות מאוד מבלבלת. אז מה עושים וכיצד בוחרים בכל זאת? מאוד פשוט. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לעקוב אחרי כללי הבסיס שאנו מציעים שיבטיחו שתקבלו את השירות המקצועי במחירים זולים ככל שניתן.

מחסנים באזור המגורים שלכם

הנקודה הראשונה שאתם צריכים להתחיל בה בחיפוש אחר מקום אחסון היא התמקדות בחברות שנמצאות באזור המגורים שלכם. יכול להיות שתקבלו הצעות מחיר זולות יותר במקומות מרוחקים אך יש דברים שחשוב שתבינו. ראשית, לעתים קרובות עולה הצורך להגיע אל המחסן על מנת לאחסן פריטים נוספים או להוציא דבר מה מהאחסנה. כשהמחסן קרוב אליכם אין שום בעיה אך מה קורה כשמדובר במתחם רחוק מכם? שנית, כשבוחרים את מקום האחסון צריך לקחת בחשבון גם את עלויות ההובלה. ככל שהמחסן יהיה חוק יותר כך העלויות של ההובלה ילכו ויתפחו ולעתים החיסכון הראשוני כבר לא ישתלם כל כך.

הובלה ואחסנה

במרבית המקרים מדובר בשירות שמלווה בהובלה ועל כן כדאי לפנות לחברה שמבצעת הובלה ואחסנה בעצמה כך שמצד אחד יהיה לכם איש קשר אחד ומצד שני המחיר יכול להיות יותר זול ברכישת חבילת שירותים שכזאת.

מתחם שפועל בחסות החוק

שירותי אחסנה נשמעים פשוטים אך הדבר אינו נכון. כדי לספק שירותי אחסנה והשכרת מחסנים חייבים להמציא אישורים מתאימים. לא ניתן לקחת סתם מבנה ולהתחיל להציע את השירות - חובה על המבנה להיות מתאים לכך וחשוב אפילו יותר – יש להמציא אישורים מתאימים מהרשות המקומית ואגף הכבאות. האם לכל המתחמים בישראל יש את האישורים האלו? ממש לא. האם זה יכול לפגוע בכם? בהחלט כן. חשבו על הרגע שבו אתם עשויים לקבל טלפון שאומר לכם לבוא ולפנות את הדברים שלכם רק בגלל שהמקום קבל צו סגירה...

יחידות אישיות או משותפות

כיום מוצעות בישראל שתי שיטות לאחסון תכולת דירות – האחת היא במחסנים משותפים והשנייה ביחידות אחסנה פרטיות.

מן הסתם ברור שבחירה ביחידה פרטית תהיה עדיפה מפני שהיא מעניקה לכם את החופש להשתמש במחסן באופן חופשי, לאחסן או להוציא משם דברים ולאף אחד מלבדכם אין גישה אל הציוד.

לעומת זאת, מתחם משותף הוא למעשה מחסן אחד גדול שבו כולם מאחסנים את הדברים שלהם יחד. מדובר בשיטה שאינה מומלצת ובדרך כלל גם לא תחסוך לכם כסף.

מה עוד לבדוק?

הבדיקות שערכנו עד כה מספקות תמונת מצב מהימנה וכדי להשלים את התמונה חשוב לבחון את סידורי האבטחה במקום, האם קיימים תנאי תחזוקה נאותים מבחינת היגיינה וניקיון ומהו גובה הביטוח שמוצע לכם במקרה של נזק.

כל הסעיפים הללו יעזרו לכם להבחין בין מקום אחסנה ראוי ונוח לבין מקום שלא יעניק לכם את המטרה שלשמה אתם מאחסנים את הדירה - שקט נפשי.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...