לעולם לא מאוחר ללמוד

24/08/2014
חדשות

במסגרת סידרת הכתבות הייחודיות של פורטל פ"ת על בני הגיל השלישי ועל ניצולי השואה, אנו מספרים לכם הפעם על פרויקט חשוב נוסף.

'צילום בגיל' הינו פרויקט צילום לניצולי שואה, שמתקיים בכל הארץ, "במטרה לתת לדור האחרון של ניצולי שואה מצלמות ולצאת איתם לחווית צילום –  שקיעה, מוזיאונים, ריקוד וכדומה", מספרת לנו היוצרת והמפיקה סיגל הראל מור, שמתמקדת בפרויקטים חברתיים-אמנותיים לבני הגיל השלישי.

הסדנא החוויתית, שמשלבת לימודי צילום עם מבט להיסטוריה האישית של כל משתתף, מתקיימת כאמור במקומות שונים בארץ - גבעתיים, רעננה, הרצליה, אור עקיבא ועוד. הסדנא בת 10 מפגשים שמרכיבים קורס שכולל סיפור קצר על החיים של כל אחד, כאשר הוא מצלם את הסיפור שלו.

העבודות של המשתתפים מופיעות לאחר מכן גם בתערוכות. לפני מספר חודשים היתה תערוכה ארצית בתיאטרון גבעתיים, ובקרוב צפויה תערוכה שכזו גם בכנסת.

 

 

אחד מעשרת המפגשים של כל קבוצה מתקיים בפ"ת – במוזיאון למורשת יהדות סלוניקי ויוון, אשר בבית ליאון רקנאטי בקריית מטלון. מנהלת המוזיאון, שרון סלע, הזמינה אותנו להצטרף אל אחת הקבוצות שקיימו החודש את המפגש שלהם בפ"ת.

רוב האנשים הם מקהילות מזרח אירופה השונות. המפגש מורכב מחצי יום עיון מעשי, כאשר המשתתפים מתחילים את היום בארוחת בוקר, ולאחר מכן מבקרים במוזיאון עצמו ומתרשמים מהמוצגים שבו. בהמשך הם מחולקים לשתי קבוצות, כאשר קבוצה אחת עוברת שיעור מעשי על צילום, בזמן שהשנייה מצלמת צילומים נוסטלגיים, כשהחברים מצלמים חפץ ומספרים את הסיפור שהוא מייצג.

 

לפרטים נוספים על הפרויקט

 

 

(התמונות באדיבותה של סיגל הראל מור)

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...