למען ילדי הפנימיות בישראל

10/09/2014
חברה וכלכלה


אירוע חגיגי נערך בשבוע שעבר בפנימיית בית הילד בתל-אביב לרגל השקת פרויקט: "חוגגים בידידות", בהשתתפות הרב יחיאל אקשטיין נשיא הקרן לידידות ובכירי רשת H&O.

"חוגגים בידידות" היא אחת התכניות המרכזיות של הקרן לידידות שבמסגרתה מוענק סיוע בביגוד ומזון לעשרות אלפי ישראלים החיים בעוני. כחלק מהפרויקט יוענקו ל - 8,100 ילדי פנימיות ברחבי הארץ תלושים לחג ראש השנה בסך 300 ש"ח. התלושים ישמשו את הילדים לקניית מלתחה חדשה של בגדים, נעלים ותיקים ברשת H&O. מדובר בתרומה הנאמדת בכ - 2.5 מיליון שקל.

באירוע פתיחת הפרויקט הגיעו בכירי ועובדי רשת  H&Oוהקרן לידידות לפנימיית בית הילד בת"א  בה הקימו גינה קהילתית המכילה פירות, ירקות ותבלינים. הגינה תתוחזק ותנוהל ע"י ילדי הפנימיה, כ- 70 ילדים ונוער בסיכון בגלאי 6-18 ממשפחות מצוקה מאזור ת"א, ותשמש אותם במשך השנה.

 

מימין: הרב יחיאל אקשטיין מהקרן לידידות ביחד עם סוניה לבנת ועמי סגיס מ H&O. צילום: אסף לב

 

הרב יחיאל אקשטיין, נשיא הקרן לידידות אמר באירוע: "ראש השנה הוא חג של התחדשות ותקווה. אנו מבקשים להעניק את התחושה החגיגית הזו לילדי הרווחה שבעבורם רכישת ביגוד חדש בחנות הוא בגדר חלום רחוק. על מנת להבטיח את חוסנה החברתי של ישראל עלינו לדאוג תמיד שכל הילדים ייהנו מהזדמנויות שוות, ולמסגרות חמות ומעצימות שיאפשרו, לאלו הזקוקים לכך, אפשרות להתקדם ולשגשג למרות הנסיבות הקשות בהן הם גדלו".

עמיר משה, מנכ"ל רשת H&O, ציין כי הרשת והקרן לידידות עובדים ביחד בשיתוף פעולה כבר מספר שנים, וכי הרשת שמחה לקחת חלק בפרוייקט מיוחד זה, ולאפשר לילדים מכל רחבי הארץ ליהנות לקראת השנה החדשה שבפתח ממלתחה חדשה, שתעניק להם הרגשה טובה וחגיגית. עוד הוסיף משה ואמר: "החלטנו לגייס את עובדי הרשת ולהקים את הגינה הקהילתית בפנימייה במו ידינו, כדי להוות דוגמא אישית לילדים וכן להעמיק את המעורבות והמודעות החברתית של עובדי החברה. אני בטוח כי הגינה תוסיף לילדים ערכים של עשיה, מחויבות, שיתוף פעולה, מעורבות בחברה והנאה מפרי ידיהם".

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...