לימוד ערבית בפתח תקווה

21/05/2020
חדשות


כל אחד מאיתנו שמע את הביטוי ”יום עסל יום בסל“ ואולי אפילו גם השתמש בו במצבים שונים. זהו אחד הפתגמים הערבים הבודדים שהפך למקובל בתרבות שלנו ואנו משתמשים בו, כמו שהוא, כלומר ללא תרגומו לשפה העברית. האמת שהשפה והתרבות הערבית היא מקור עשיר לפתגמים בהם הערבים נוהגים להשתמש בתקשורת יום יומית. ורבים מאותם ביטויים ופתגמים צמחו מתוך ההווי הערבי והדת המוסלמית. מי שחשב פעם ללמוד ערבית, בין אם זה רק בשביל לימודי העשרה ותעסוקה לשעות הפנאי, או בין אם זה למטרות של מסחר, עסקים ופיתוח הקריירה, לא יכול להסתפק אך ורק בלימוד אוצר מילים, פעלים וכללי תחביר. בשביל לתקשר עם דוברי ערבית בגובה העיניים אתם חייבים להכיר גם את התרבות הערבית.

האם הייתם מעלים בדעתכם ללמוד את השפה העברית במנותק מההיסטוריה היהודית, מהתרבות שעיצבה את השפה? בוודאי שלא, הרי כל כך הרבה ביטויים מגיעים מן המקורות ומהתרבות העכשווית. כך בדיוק עם השפה הערבית, גם אותה לא נוכל להבין במנותק מהתרבות.

לימודי ערבית בפתח תקווה הם הדרך שלכם ללמוד ערבית מדוברת בהקשר התרבותי שלה. למעשה ההבנה של התרבות הערבית מעניקה הרבה יותר משמעות לשפה ובכלל הופכת את כל תהליך הלימודים לחווייתי. אין מדובר בעוד קורס שפות מייגע, אלא בקורס מרתק אשר יכול להיות גם תעסוקה לשעות הפנאי וגם דרך לרכישת כלים חשובים לתקשורת מול דוברי ערבית.

אין צורך להסביר יותר מידי על כמה חשוב וכמה זה יכול להיות מועיל לדעת את השפה של השכנים. מדינת ישראל מוקפת בכל הכיוונים בדוברי ערבית וגם חלק גדול מתושביה הם דוברי ערבית ברמת שפת אם. הבנת השפה והתרבות הערבית היא הדרך האמתית לקירוב והבנה, היא הכלי ליצירת יחסי שכנות טובים, קשרי עבודה ומסחר ואף ניהול עסקים בעולם הערבי.

נראה שלימודי ערבית בפתח תקווה הם הזדמנות נדירה להנגיש את לימודי הערבית לכלל הציבור בצורה אותנטית, נוחה ומעניינת. הלימודים מתקיימים במתכונת קלה וחווייתית ובלימודי ערב קרובים לבית.

שהעולם דיבר ערבית

התרבות שאנו חיים ונושמים היא התרבות המערבית, ועבור רובנו התרבות הערבית הכוללת סופרים, משוררים ומוזיקה, היא תרבות זרה ולא מוכרת. אך אם נחזור אחורה בזמן נגלה שפעם התרבות הערבית הייתה אחת מהתרבויות הדומיננטיות בעולם והייתה לה גם השפעה על העולם המערבי.

לימודי ערבית בפתח תקווה הם אינם לימודי היסטוריה, אך הם בהחלט יכולים לפתוח לכם חלון אל עבר התרבות העשירה אשר השפיעה על המתמטיקה, הגסטרונומיה, הארכיטקטורה, הרוחניות, המיסטיקה ואפילו הגסטרונומיה של העולם.

במהלך הלימודים תוכלו ללמוד את כללי הדיבור וההגייה הנכונים, את כללי הדקדוק וגם תרכשו אוצר מילים גדול. הכל בליווי חומרי עזר ומרצים אשר שמים דגש גדול על תרגול, גם מעבר לשעות הלימודים הרשמיות.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...