לימודי רפואה אסתטית - למה משתלם לרופאים להירשם

10/02/2019
קריירה ודרושים


אחד התחומים הפופולאריים ביותר בשנים האחרונות בעולם הרפואה, הוא כל הנושא שקשור לרפואה אסתטית. אנחנו יכולים לראות מגוון רחב של רופאים מדיסציפלינות שונות אשר נכנסים לתחום זה, בין אם זה באמצעות מרפאות שהם פותחים בעצמם ושם הם מציעים את השירותים שלהם, בין אם זה באמצעות מרכזי רפואה ובתי חולים, שם הם מציעים שירותים כשכירים.

מדובר על תחום נרחב אשר הייחוד שלו, ביחס לתחומי התמחות שונים ברפואה, שכאן מדובר על עולם שמתייחס לכמה וכמה התמחויות ואזורים שונים בגוף, כולם נכנסים תחת הגדרה של רפואה אסתטית. כלומר, לא מדובר פה על טיפולים שהם ספציפיים לשיניים או ספציפיים לעור. מדובר על תחום שמכיל בתוכו מגוון רחב של עולמות טיפול שונים.

רפואה אסתטית הפכה להיות מאוד פופולארית מסיבות שונות, בין אם זה בגלל ההתקדמות הטכנולוגית שהושגה במהלך השנים, בין אם זה בגלל עלייה במודעות של הציבור לכל הנושא, חשיפה נרחבת בכלי התקשורת השונים וכן בזכות העובדה שיותר ויותר רופאים מתמחים בכך ומציעים את השירותים שלהם לקהל הרחב.

לימודי רפואה אסתטית נועדו להכשיר רופאים להעניק טיפולים בתחום זה. הלימודים כוללים שורה ארוכה של קורסים שעוסקים במגוון היבטים של רפואה אסתטית, בין אם זה בהקשר של טיפולים מעשיים, בין אם זה בהקשר של חומרים ותכשירים, אנטומיה ופיזיולוגיה, עור, שימוש בלייזר וכן היבטים אחרים שכל רופא ירצה בוודאי להכיר על מנת להצליח בתחום, למשל שיווק ופרסום, ניהול ותכנון עסקי ועוד.

חשוב להדגיש, לימודי רפואה אסתטית מיועדים לרופאים צעירים או בכירים, אך הם לא מיועדים לאנשים שאינם באים מתחום הרפואה. הן בגלל שכל העיסוק בתחום מותר אך ורק לרופאים והן בגלל שבסופו של דבר, מדובר בהשלמה ללימודי רפואה ולא לשום דבר אחר.

למה משתלם לרופאים להירשם ללימודים אלו

אנחנו יכולים למצוא סיבות רבות למה משתלם לרופאים להשתלב בלימודים אלו. למשל, מדובר על תחום שיכול להרחיב באופן ניכר את קהל הלקוחות שלהם. למשל רופא שמתעסק בטיפולי עור שונים, יכול להציע יחד עם הטיפולים שהוא מספק, גם טיפולים אסתטיים בעור למי שמעוניין בכך. אלה יכולים להיות פציינטים שיגיעו אליו במטרה לעבור טיפולים כאלה ואלה יכולים להיות פציינטים אשר מגיעים למטרה אחרת, אך מגלים שהוא מספק גם טיפולים אסתטיים, ויעדיפו לעבור אותם אצלו ולא אצל רופא אחר.

סיבה אחת היא, בסופו של דבר מדובר על הכשרה נוספת שהרופא מקבל. הוא אף פעם לא יכול לדעת מתי הוא יצטרך להשתמש בהכשרה הזאת, מתי היא יכולה לעזור לו. מה עוד, שלצד הטיפולים הרגילים שהוא מספק, למשל במסגרת הרפואה הציבורית, הרי שבזמנו החופשי כשהוא עובד כרופא פרטי, הוא יכול ליהנות מאפשרות לספק עוד שירותים לפציינטים שונים, שירותים של רפואה אסתטית.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...