לימודי פסיכותרפיה - לימודים עם משמעות

14/07/2020
קריירה ודרושים


מרגישים שהגיע הזמן להתקדם בחיים, ליצור לעצמכם קריירה ואם כבר – כזו עם ערך מוסף? לימודי פסיכותרפיה הם אופציה שייתכן שעדיין לא יצא לכם לשקול, וכאן אנחנו נכנסים לתמונה. במאמר זה נספר לכם על היתרונות שהתחום יכול להעניק לכם, ושאתם תוכלו בסופו של דבר להעניק לאחרים.

אבל בכלל, מהי פסיכותרפיה? ובכן, פירוש המושג הוא טיפול פסיכולוגי, כאשר התחום עצמו מחולק לתתי-תחומים המטפלים בחוסר איזון נפשי, משברים ומצוקות רגשיות, טראומות ועוד. היא עושה זאת בעזרת מגוון שיטות טיפוליות ומתבססת על קשר אישי בין המטופל למטפל, בלעדיו הטיפול לעולם לא יצליח; לא משנה עד כמה המטפל מקצועי.

יתרונות לימודי פסיכותרפיה

* לעזור לאחרים – אולי היתרון הגדול ביותר של לימודי פסיכותרפיה טמון בעובדה שמדובר במקצוע שהוא סיוע לאחרים. יגיעו אליכם מטופלים עם היסטוריה מסובכת, עם סיפורי חיים לא פשוטים וכאלו שמרגישים מעט אבודים וצריכים הדרכה וסיוע בחזרה למסלול. ההקשבה שלכם, ההדרכה שלכם והסיוע בשיטת הטיפול שתתמקצעו בה תצליח לעזור לכל אותם אנשים למצוא את המקום השקט והשליו ולהמשיך בשגרת חייהם.

* מקצוע נלווה – הפסיכותרפיה תוכל לעמוד כמקצוע נלווה למקצועות רבים בתחומים דומים; פסיכולוגים, קרימינולוגים, עובדים סוציאליים וכן לאלו העוסקים במקצועות המשלבים עבודה עם אלו הסובלים ממצוקות נפשיות מסוימות. קחו לדוגמא יועצים בבית ספר שתפקידם לטפל במשברים אלו ואחרים בקרב הילדים הלומדים בבית הספר. הרחבת הידע הטיפולי שלהם לעולם הפסיכותרפיה, יסייע להם לטפל ביתר קלות במגוון רחב של משברים ומקרים, להביט על המצב מזווית אחרת ולהציע פתרונות יעילים.

* לעזור גם לעצמכם – זה אולי יישמע לכם מעט מפתיע (ואולי לא), אבל ישנם לא מעט מטפלים מכל התחומים שהחליטו ללמוד את רזי המקצוע בעקבות סיפור אישי שמלווה אותם לכל אורך חייהם. הדרך להתמודד איתו ולהחלים, היא ללמוד מקצוע טיפולי ותוך כדי תנועה גם להצליח להביא את עצמם למקום טוב יותר, ולהשתמש בסיפורם האישי כדי לעזור לאחרים להתגבר גם כן. זוהי שרשרת של אנרגיה טובה שמתחילה במטפל, וממשיכה הלאה למטופלים שמסיקים מסקנות במהלך הטיפולים ומשליכים אותן על חייהם.

על הקשר שבין מטפל למטופל

כפי שציינו בתחילת המאמר, לימודי פסיכותרפיה והמקצועות הטיפוליים בכלל, מתבססים על יחסי מטפל מטופל. מדוע? מכיוון שהכל מתחיל ונגמר באמון. ברגע שהמטופל מרגיש טוב, חופשי ונינוח במפגשים עם המטפל שלו, יציג בפניו את סיפורו בצורה אמינה, נכונה ויעילה יותר כך שהמטפל יוכל להציע פתרונות טובים יותר המתאימים ספציפית לכל מטופל.

אז אם זה נשמע לכם טוב, אם תמיד רציתם להפיץ אור בעולם ולעזור לאחרים ועל הדרך לעשות מזה קריירה, לימודי פסיכותרפיה הם הדלת שלכם להגשים את החלום. מדובר בלימודי תעודה שהם בסופו של דבר דרך – דרך שכל אחד מהסטודנטים עובר עם עצמו ובאופן אישי, ממנה ילמד כיצד ללוות אחרים בדרכם שלהם.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...