לימודים לאחר שירות צבאי

23/11/2021
חדשות

לימודים

במהלך השירות הצבאי החיילים לא חושבים הרבה על הפעילות שלהם לאחר השחרור. אך כאשר מועד סיום השירות הצבאי קרב הם מתחילים להתעניין, בודקים אופציות שונות באתרי האינטרנט, נחשפים לכמה אפשרויות בזכות כנסים במסגרת הצבאית ולאט לאט הם תופסים כיוון לגבי העתיד שלהם. קו החשיבה הוא אינדיבידואלי לכל חייל ולכל חיילת. יש כאלו שמעדיפים בשלב ראשון לטוס לטיול הגדול בדרום אמריקה או במזרח ורק בעוד כמה חודשים לגבש החלטות סופיות. יש גם כאלו שקשה להם כעת להחליט ולכן הם מעדיפים בשלב ראשון לעבוד בעסק המשפחתי, בתחום שקרוב אליהם, או בעבודה מועדפת ולדחות את נושא לימודים.

יש גם אחרים שמאד חשוב להם להתחיל ללמוד במכללה או באוניברסיטה תחום לימודים שמרתק אותם כבר שנים כמו לדוגמה רפואה, לימודי ניהול ידע, עיצוב ועוד. לכן לקראת השחרור הם בודקים את כל הנושא באופן מעמיק, מתי מתחילים הלימודים, באילו פקולטות בארץ אפשר ללמוד את הנישה הספציפית שמסקרנת אותם, כמה זמן נמשכים הלימודים, מהן העלויות, הכרה של לוח הסילבוס ועוד. לאחר קבלת מלוא הנתונים, יש כאלו שיעדיפו להמשיך לגור אצל ההורים כדי לחסוך עלויות נלוות ולהתחיל לימודים במכללה או באוניברסיטה שסמוכה למקום המגורים שלהם. יש אחרים שיעדיפו ללמוד במוסד אקדמי מרוחק לאור הלימוד הייחודי בו ולכן הם יגורו במעונות הסטודנטים, או ישכירו דירה בסמוך לקמפוס.

לימודים במוסד להשכלה גבוהה

בימים שבהם החיילים שירתו בצבא, רבים מהם שכחו כבר את שגרת הלימודים בתיכון. אך כאשר עוברים לקמפוס כל צורת ההתנהלות בנושא הלימודים היא שונה ולכן ההתחלה היא בקורסים הבסיסיים כדי להבין את צורת ההתנהלות החדשה, המחשוב של כל הנושא הלימודי, הספרייה הממוחשבת, המבנים והמעבדות שבהם יתקיימו הלימודים במקצועות השונים ועוד. התקופה הראשונית היא תקופה של הסתגלות כדי להבין את מתנהלים חיי היום יום של הסטודנטים, בכל אחד ממוסדות הלימוד הללו.

קורסים לאחר הצבא

מי שרוצה לצאת אחרי הצבא לנושא של לימודים, אך לא מעוניין בהשכלה גבוהה, בוחר ללכת לקורס בתחום שמעניין אותו ושהוא חושב שהוא מוכשר בו. המכללות מציעות הרבה מאד קורסים מקצועיים מעולים ואיכותיים כמו לדוגמה קורסים של עיצוב גרפי, לימודי שוק ההון, ספרות, שיווק דיגיטלי, בניית אתרי אינטרנט, כתיבה שיווקית, צילום ועוד. הקורסים הללו יוצרים בהחלט את הבסיס של הלמידה והם יסייעו מאד לכל אדם שמעוניין להתחיל לעבוד באחד מהתחומים הללו כשכיר או כפרילנס.

הכוונה בנושא רכישת מקצוע

חיילים רבים לקראת השחרור מהצבא מתלבטים לגבי דרכם. יש נושאים רבים שמעניינים אותם, אך קשה להם לשים את האצבע על נושא שממש סוחף ומרתק אותם. לכן הם נרשמים לאופציה של הכוונה בנושא לימודים. לאחר ראיונות, פגישות ומבחנים הם מקבלים מהגורמים המאבחנים כמה אופציות של לימודים שיש להם את הכישרון ואת הגישה אליהם. עכשיו נותר להם רק להחליט לאיזה לימודים להירשם.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...