לזכרו של הלוחם אבי גרינצוויג ז"ל

27/07/2014 | ניסים קלדרון
חדשות

זה היה מעמד קורע לב, במקביל לגאווה לאומית שאלו הם הבנים המגנים עלינו מפני כוחות הרשע החמאסניקים ימ"ש. היום, יום ראשון, הובא למנוחת עולמים בחלקה הצבאית בבית העלמין סגולה, לוחם הנח"ל סמ"ר אבי גרינצוויג ז"ל, תושב גיבור של העיר שלנו, שנפל חלל בקרבות "צוק איתן" בבית חנון. אבי היה מוזיקאי מוכשר, חבר נאמן, אוהד קבוצת הכדורגל של הפועל פ"ת, בן ואח לתפארת מדינת ישראל להוריו ולאחותו התאומה ענבל. אלפים השתתפו בטקס הלוויה הצבאי, ביניהם ראש העירייה איציק ברוורמן, יו"ר ההסתדרות בפ"ת גיורא נחום והגברת שרה הפטל, חבריו לספסל הלימודים, חבריו הלוחמים מחטיבת הנח"ל, אוהדי ושחקני הפועל פתח-תקוה, שהניחו על הזרים הרבים שנערמו סביב קברו הרענן של הלוחם הפתח-תקוואי, את זר המועדון הכחול שאבי כה אהב.

כדורגלני הפועל פ"ת עושים כבוד

הטקס הצבאי המרגש וסוחט הדמעות הגיע לשיאו, בדברי ההספד שנשאו לזכרו חברי ילדותו שנחנקו מבכי מצמרר, אחותו התאומה ענבל, ומפקדו הפצוע והאהוב - מ"פ גלעד פסטרנק שהגיע מדדה על קביים ישירות מבית החולים כדי להספיד את פיקודו: "אתה אבי כמו חבריך ליחידה ולחטיבה, היית חדור מוטיבציה, פעלת לפי הערכים עליהם חונכת בבית הוריך חוה וגדעון. שימשת דוגמה ומופת. לעולם נזכור את הדקות לפני היציאה לקרב ביום שבת לפנות בוקר ואת דבריך שנאמרו בחיוך: הקו האדום מבחינתך, כך אמרת אבי, הם הטילים ששוגרו לעבר העיר פתח-תקוה, בה גרים הוריו חוה וגדעון".

סמ"ר אבי גרינצוויג על כתפי הלוחמים

גם מטח היריות לזכרו של לוחם הנח"ל אבי גרינצוויג ז"ל בסיום הטקס, לא יסיים את האהבה שתביא בעקבותיה את ראשי העיר והמועדון שאבי כה אהב, למחשבה כנה, שאת הגיבור מפתח-תקוה נדע איך להנציח בכבוד הראוי לחייל האמיץ ויפה התואר, אוהב האדם וההומור, אבי של כולנו.

יהי זכרו ברוך!!!

מטח לזיכרו של אבי גרינצוויג ז"ל

 

(התמונות באדיבות ניסים קלדרון)

שתף ב-

תגובות

אבי גרינצוויג הי״ד
הגנת עלינו בגופך, בנשמתך הטהורה. מצמרר לראות את החיוך כובש הלב שלך. תהיה נשמתך צרורה בגן עדן ושמשפחתך לא תדע יותר דאווה לעולם.
ציפי - 01/10/2014
שתף ב שתף ב
אתר לזכרו של אבי גרינצוויג ז"ל
http://avigrintzvaig.co.il/
ניסים קלדרון - 02/10/2014
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...