להתעורר לחופש ולשלווה ברגע הזה

29/06/2014 | יהודה בנך
חדשות


החיים יכולים להיות רכבת שדים מטלטלת: פעם את/ה למעלה ופעם את/ה למטה. התרחשויות שאין לך השפעה עליהן יכולות לקבוע את אושרך ושלוות נפשך. מזל או גורל משפיעים על מצבך הבריאותי, הפיננסי, העסקי או הקריירה שלך.

רבים יסכימו שהתיאור הקודם מסכם את חוסר הוודאות של מצבנו כבני באדם וגורם למתח וללחץ שבו אנו שרויים.  

בטור הזה אני אאתגר את התפיסות הרווחות של המציאות ושל חופש הבחירה שלנו. לשם כך אני אשתף בידע מתחום החשיבה החיובית, ה-NLP, אסכולות ניואג'יות וגם מסורות עתיקות במטרה לאפשר לאנשים להרחיב את תחום ההשפעה שלהם וליצור מציאות טובה יותר ברמה האישית עם השפעה סביבתית מצטברת.

המטרה היא לפתוח את הקוראים לאפשרויות חדשות המרחיבות את החוויה האישית. לאפשר לאנשים לצאת מהקופסה של המוכר והידוע כדי שיוכלו להביא לידי ביטוי את הכישורים הטבעיים ולחוות שקט ושלווה.

אחת מהנחות היסוד של דר' ריצ'רד בנדלר מייסד ה-NLP  הייתה שכשאדם חווה חוסר באפשרויות בחירה טובות הוא חש מצוקה. הרחבת אפשרויות הפעולה שלו בכל סיטואציה תגרום לו להקלה.

הדרך שבה זה יעשה היא על ידי סיפורים מעוררי השראה מההתנסויות שלי, מהתנסויות של אחרים, שיתוף של ידע הלקוח מתרבויות רוחניות שונות והנחייה בטכניקות NLP לטיפול במצבי מצוקה או שינוי והתפתחות אישי.

נתחיל את מסענו בסיפור על נער סיני מכפר קטן. הנער היה מאוד מיוחד, כזה שגם אהוד על חבריו וגם אדיב ומנומס ואהוד על המבוגרים. הוריו רצו לגמול לו על היותו "ילד טוב" וקנו לו ליום הולדתו ה-16 סוס. כשראו חבריו את המתנה יוצאת הדופן שקיבל, הם מיהרו לברך אותו על כך ששפר עליו גורלו... תגובתו של הנער הייתה: "אולי..."

אחרי מספר ימים הנער יצא לרכוב על סוסו כפי שנהג בכל יום והנה במהלך הרכיבה הסוס הפיל אותו מהאוכף והנער נפל ושבר את רגלו.

נערי הכפר שקודם קינאו בגיבור סיפורנו, מיהרו לנחם אותו על המקרה המצער והנער רק הסתכל והניד בשוויון נפש: "אולי..."

באותם ימים התנהלה מלחמה קשה בין סין ליפן. מלחמה עקובה מדם שגבתה קורנות רבים והגיע עד לפאתי הכפר שבו גר הנער. כעבור שבוע גויסו למערכה הקשה כל צעירי הכפר ורק הנער עם הרגל השבורה נשאר בבית....

כולנו מגיבים להתרחשויות: שופטים, מגנים, קובעים דעה נחרצת על כל התרחשות בלי שיש לנו באמת יכולת להעריך את המשמעות הגדולה של הדברים. אנחנו מאמינים שיש בכוח המחשבה שלנו לשפוט מה טוב ומה רע ושוכחים שבראייה רחבה, היסטורית, במקרים רבים מה שנחווה כשלילי התברר כחיובי וההיפך.  

קצת מתינות בתגובה, הטלת ספק בסיפור שמספרת התודעה ששופטת את ההתרחשויות ואמונה שלכל דבר שקורה יש משמעות גדולה יותר שתתברר בהמשך, יאפשרו גם שקט נפשי ושלווה.

 

יהודה בנך - כלכלן, מאמן אישי ועסקי מוסמך, דאן 2 קארטה, מתרגל מדיטציה ונון-דואליטי.

Master NLP Practitioner, HypnoCoach Pracrtitioner

הדף העיסקי של יהודה בנך בפורטל פ"תנטו

האתר של יהודה בנך

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...