להפעיל את המוח

15/07/2014 | יולי לביא
חדשות

הפעם משתפת אותנו יולי בביקורה בתערוכה מיוחדת ברחובות.

האם משקל המוח מעיד על חוכמה? כמה פעולות אפשר לעשות בו-זמנית? איפה נשמרים הזכרונות וכמה ג'יגה יש במוח?

בתערוכת המוח האינטראקטיבית הגדולה בישראל לכל המשפחה - תפעילו ת'מוח, שנפתחה  במתחם התערוכות החדש בגן המדע במכון ויצמן למדע ברחובות, תוכלו לקבל תשובות לשאלות אלה, להיכנס לנבכי המוח בדגם ענק, להבין אשליות אופטיות, לגעת בעל-חושי, ללמוד איך עובר מידע במוח וכיצד עובדים החושים, ולקבל מבט מבפנים אל האיבר הכי מסעיר ומסתורי בגוף האדם – המוח.

בתערוכה מוצגים אינטראקטיביים חדשים, המעבירים באופן חוויתי וסוחף את מסתרי המוח האנושי, והיא מספקת הצצה אל כל מה שקורה בנבכי המוח של האדם ושל החיות, מגוון אשליות אופטיות מרתקות, ואפשרות "להיכנס" אל מעמקי המוח בתוך דגם מתנפח ענק של מוח אנושי בגודל 24 מטרים רבועים.

אורחי התערוכה יוכלו להשתתף בסיור בין המתחמים השונים, בהדרכת צוות המוזיאון וסטודנטים ממכון וייצמן.

הגענו בהרכב משפחתי מלא אל ערב הפתיחה של התערוכה, בו ערכנו היכרות עם מושגי יסוד במדעי המוח ולמדנו מהו נוירון, מהי סינפסה ואיך נראים תאי עצב.

בעזרת מוצגים שמאפשרים להסתכל על המוח ממש מקרוב ו"לגעת" בחלקים שאחראים על פעולת החושים והרגשות, למדנו על תעתועי ראיה והשפעת המחשבה על מה שאנחנו רואים, בדקנו את השפעת חוש הריח על המוח ושיחקנו עם דגמי מוחות של חיות: צבים, דגים, תרנגולת, כבשה, פרה ועטלף!

הילדים התלהבו במיוחד מאוהל "קמרה אובסקורה" המציג את המתרחש מחוצה לו במהופך, בדומה לפעולת הראיה האנושית והביטוי שלה במוח, וחדר מרתק שכולו אשליה - 'חדר איימס', שנדמה שנבנה מתוך עולמה של 'אליס בארץ הפלאות', בו ילד יכול להראות גדול יותר מאביו.

בסדנת יצירה הילדים בנו ועיצבו כובע-מוח ושיחקו במשחקי מחשבה.

צילום: יולי לביא

את כל מתחמי התערוכה תלווה תערוכת ציורי קומיקס אמנותיים שנוגעת במוח של כולנו, פרי יצירתו של מישל קישקה ומיטב אומני הקומיקס הישראליים.

בנוסף, נהנינו מהמתקנים השונים והמרתקים בגן המדע.

התערוכה פתוחה בימי חול ובשבת בין השעות 09:00 עד 20:00. בימי שישי עד 14:00.

למדור התיירות של פ"תנטו

לבלוג של יולי מטיילת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...