להושיט לטבע יד

19/06/2014
חדשות מקומיות

השבוע התקיים אירוע מיוחד במוזיאון האדם והסביבה בפתח-תקוה, שנושאו: 'להושיט לטבע יד'.

האירוע, בהשתתפות ילדים ומבוגרים, התמקד בחשיבות מיחזור הבקבוקים ומניעת ערימות הזבל והמחלות, וכלל מופע שהדגים את הנושא והסביר את המשמעות של זמן התפרקות חומרים שונים בטבע.

בין הנואמים היו ד"ר מיכל אונגר, מנהלת אגף גני ילדים בעיריית פ"ת, שדיברה על חשיבות המודעות לנושא כבר מהגיל הרך ועל שיתוף הפעולה שמתקיים עם גן החי בעיר, שמפעיל תוכנית מגני הילדים ועד גילאי חטיבת הביניים. אהוד שטיין, מנהל האגף לאיכות הסביבה בעירייה, סיפר על מהפכת הפסולת ואיסוף הנייר בעיר, ועל כך שאכן רואים עלייה משמעותית במודעות. שטיין סיפר שמדובר בתהליך כלל עולמי שהעיר פתח-תקוה שותפה לו ועשוי לתרום לתדמיתה, לנקיונה ובעקבות כך גם למצבה הכלכלי. כמו כן בירכה את הנוכחים דפנה ברוורמן, אשת ראש העיר פ"ת.

לקראת סיום, הוקרן סרט על פרויקט תהיה בנאדם. מנהלי הפרויקט, תמי שניידובר ושמעון רייר, בוגרי בית הספר יד לבנים, שנכחו במקום, עומדים בראש פרויקט התנדבותי זה שנועד לבלום את תופעת ההתעללות בבעלי חיים (ניתן לצפות בסרט בחלון למעלה בצד שמאל). המטרה היא לעודד קשר חיובי עם בעלי חיים, כדי להעצים ולפתח סובלנות, אחריות ונתינה, שהם הבסיס לחברה אנושית שנעים לחיות בה. "בעלי חיים הם חלק מהסביבה שלנו, ויחסינו כלפיהם משקף את פני החברה", אומרת תמי.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...