להביט על העולם

24/04/2018
חדשות


הסטודיו של תמי עמר גאה להציג תערוכה קבוצתית ראשונה המציגה את עבודותיהם של בני הנוער הלומדים במסגרת הסטודיו.

"ביכורים" – ביום שני, 30.4 בשעה 20:00 באולם שרת בבניין עיריית פ"ת תתקיים הפתיחה החגיגית של תערוכת ציורים חדשה ומיוחדת.

הסטודיו של תמי עמר הוא סטודיו לציור בפתח תקוה ובו מתקיימים קורסים לציור ורישום לנוער ומבוגרים.

במסגרת הקורסים לומדים התלמידים את שפת הציור ויסודותיה. הנוער משתלם במגוון רחב של מדיומים וטכניקות - עיפרון, פחם, צבעיי שמן, פסטל שמן, וצבעי מים.

הנושאים בתערוכה הם מגוונים ומשקפים את מגוון הרמות - התלמידים החדשים מציגים "דיוקן אישי" בעיפרון. הוותיקים מציגים רישומים בעיפרון ופחם, ציורי שמן, גיר לבן ופסטל שמן. המציגים בתערוכה הם בגילאי 12-18, בנות ובנים והמשותף ביניהם הוא אהבת הציור.

תמי מספרת: "בלימוד שלנו אנו לומדים בעיקר להתבונן. לצאת רגע מהמוכר, מהידוע לנו, ממה שלימדו אותנו לראות ולהתחיל להתבונן באמת על המציאות. לצייר את שעינינו רואות ולא מה שמוחנו חושב. אנו לומדים להביט על העולם ולראות את העולם כפי שהוא. השמיים הם לא רק כחולים. בצבעי העור שלנו יש הרבה גוונים של ירוק. בעצים יש סגולים ובכל המציאות אין קווי מתאר. דרך לימוד הציור העולם מתחיל להראות אחרת. הכול משתנה כשבאמת מביטים. דרך הציור אפשר להבין לא רק את צבעי העולם אלה גם להבין שאור הוא בהכרח תוצאה של חושך".

"בסבלנות רבה הנוער הנפלא, שיש לי את הזכות ללמד, מתחיל לראות את המציאות בצורה מרובדת ורבת פנים. מלבד היכולת הנרכשת להתבונן על העולם, הנוער לומד תהליכיות וסבלנות. דרך שלבי עבודה הנוער מגלה את תהליך העבודה האיטי, הסזיפי, המלא בעמל ובניסיונות חוזרים ונשנים להגיע לתוצאה כלשהי. לפתע מגלים שכל הצלחה היא בעצם תוצאה של הרבה כישלונות קודמים".

"ציור מצריך מאמץ ואימון רב. הסטודיו מקנה כלים אך עבודת הנפש היא של כל תלמיד באופן פרטי. שיחות רבות בסטודיו הם בעצם עבודה על הצדדים שחבויים בתוכנו. להתאמץ ללמוד ולהשיג, לראות את העולם מהזווית הפרטית שלי, לאיזה חומר אני מתחבר יותר, איך אני מממש את ההסתכלות שלי, לתת את עצמי אבל גם לראות שאחרים רואים אחרת ממני הן בצורה והן בצבע".

התערוכה תינעל בתאריך 2.6.18.

על הסטודיו

תמי עמר, ציירת, בעלת תואר ראשון באומנות מהמדרשה לאומנות בבית ברל ותואר שני במחשבת ישראל מהמכללה בבית וגן ירושלים.

הסטודיו, המתמחה בציור על פורצלן, מקיים קורסים לציור ורישום לנוער ומבוגרים. לאורך השנים התקיימו בסטודיו פעילות רבת פנים והיקף בתחום האומנות הפלסטית.

בחזון הסטודיו עומדים שני עמודי תווך: האומנות הפלסטית והרעיון החסידי. שניהם יחד מאפשרים לראות את האומנות כפתח לתורת הנפש המורכבת מעבודה פרטית ייחודית והתבוננות על העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק פ"ת נטו

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...