לדרבי חוקים משלו

30/08/2014
חדשות


זו היתה אמורה להיות חגיגת ספורט מקומית. אומנם רק גביע הטוטו, אבל בכל זאת דרבי כדורגל של פתיחת עונה, המלחמה הסתיימה ואלפי אוהדים היו אמורים היום למלא את האיצטדיון בפ"ת וליצור אוירה של פסטיבל.

אבל קברניטי מכבי פ"ת בצעד הזוי, שלא לומר ילדותי, דאגו להשבית את החגיגה, ולגרום למחאה ספורטיבית מוצדקת ביותר. אוהדי שתי הקבוצות לא להסכימו לשלם מחיר של 90 ש"ח(!!!), ורובם נשארו בבית. בכל זאת היתה חגיגה, אבל רק מחוץ למגרש. מאות אוהדי הפועל הגיעו וצפו במשחק בבר סטלמך ומחוצה לו על גבי מסכי ענק. אנשי האבטחה בכניסה לשערי האיצטדיון נותרו מובטלים, כשפרט למספר קטן של מוזמנים, בני משפחות השחקנים וכמה עסקנים לא נרשמה תנועה.

כמו באנגליה

אפילו מגרש החנייה של "המכובדים" נותר די ריק. יחד עם זאת, בין "שוברי השביתה" ניתן היה לראות את הפרשן והמאמן אייל לחמן, ואפילו את יו"ר מנהלת הליגה החדש (הוא חזר מחו"ל?) יורם באומן, שלא התבייש להגיע לאם המושבות. הנהלת הפועל פ"ת, אגב, גילתה סולידריות עם האוהדים ונותרה גם היא מחוץ לאיצטדיון.

אין קונים

בפן המקצועי, הפועל הגיעה לדרבי במומנט חיובי מאוד, עם קבוצה חדשה ואנרגטית. מכבי, שגם היא חידשה את פניה בפגרה, עדיין לא התחברה, ורחוקה היתה מלהרשים עד לפני המשחק היום.

מאמן הפועל פ"ת, עידן בראון, פתח בהרכב הבא: דרשלר, מוסא, פסו, חובוטיה, כהן, אורמוש, דיין, טוקורה, כוכב, אלטמן ואסולין. כן שותפו: הירש, חוגי ואלקסלסי.

רן בן שמעון הציב מולו את ה-11 הבאים: גיגי, פסר, הרצג, דימוב, בן דיין, גרזיצ'יץ', קניוק, יעקובוביץ', פלצ'וק, אזורוב ומלמד. בהמשך שותפו: גולדנברג, קבהא, פרץ, אבו זייד ובן יאיר.

אוהדי הפועל. מעודדים מבחוץ

מחצית ראשונה:

לעיני יציעים כמעט ריקים שרק השופט רועי ריינשרייבר לפתיחת המשחק, כשניתן היה לשמוע בקלות את דברי המאמנים והסדרנים לאורך כל המשחק.

למרות עומס החום המשחק נפתח בקצב טוב כאשר לאחר 10 דקות טובות של הפועל, כולל הזדמנות מצויינת של דור כוכב, הקישור של מכבי השתלט על מרכז השדה והעביר את כובד המשחק לעבר שערו של קאלה דרשלר. בדקה ה-20 מכבי גם עלתה על לוח התוצאות לאחר שאזורוב ניצל הדיפה לא טובה של שוער הפועל לאחר בעיטה של קניוק, ואזורוב עט על הריבאונד ודחק פנימה – 1:0 למכבי.

מכבי המשיכה לשלוט כשהזדמנויות טובות של קניוק, פסר ודימוב נהדפות ע"י דרשלר, שמנע שערים נוספים לזכות חניכיו של בן שמעון.

תנו להם לראות כדורגל

מחצית שניה:

לאחר ההפסקה השתנו יחסי הכוחות במגרש, כשהפועל מחזיקה בכדור ומכבי מנסה לעקוץ בהתקפה מתפרצת. דור כוכב, אסולין והירש המחליף לא ניצלו את ההזדמנויות שנפלו לרגלם.

היה גם אירוע "מוזר", כאשר אחד ממביאי הכדורים הורחק ע"י השופט הרביעי אלי חכמון, לאחר שלטענתו של חכמון לא ביצע את תפקידו כראוי.

בדקות האחרונות ניצלה מכבי את ההפקרות בהגנת הפועל, כשפרץ ופסר החמיצו הזדמנות להגדיל את התוצאה. היו גם מספר עבירות גסות של שני הצדדים, שהיו גורמות ודאי לשליפת כרטיסים אדומים, אילו היה מדובר במשחק ליגה. 1:0 מוצדק בסיום למכבי פ"ת.

למרות ההפסד, לאחר 3 משחקים בגביע הטוטו, הפועל מקדימה את מכבי בטבלה בזכות הפרש שערים. לשתי הקבוצות נותר משחק אחד בלבד, ולשתיהן סיכוי להעפיל לשלב רבע הגמר.

יורם באומן. ככה משווקים?

לסיכום:

החגיגות של הפועל היו מוקדמות מידי. שחקניה הצעירים אומנם מוכשרים, אבל בליגה האמיתית אין משחקי אימון. עידן בראון צריך אולי לשמוח שהסטירה הגיע בזמן, ולהמשיך להכין את חניכיו כראוי למשחק הליגה מול רעננה בעוד שבועיים.

גם הדיכאון במכבי היה מוקדם מידי, ולרן בן שמעון יש בהחלט סגל איכותי. נותר רק לקוות שגם הבוסים שלו יתבגרו כבר.

אין עבודה לסדרנים

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...