לא עברו את החצי

08/02/2017
חדשות


מכבי פ"ת נוצחה בביתה 1:0 ע"י מכבי ת"א במשחק הראשון מתוך שניים בשלב רבע גמר גביע המדינה בכדורגל.

ההתאחדות לכדורגל קבעה שמשחקי שלב רבע הגמר בגביע המדינה בכדורגל יתקיימו בשיטת בית וחוץ, ובכך הוצא העוקץ הידוע של הגביע, ובמידה רבה העניין, מהמשחקים בשלב זה. וכך, ארחה הערב מכבי פ"ת את מכבי ת"א למשחק שהיווה למעשה את המחצית הראשונה לקרב על הכרטיס לחצי הגמר.

צילום: שי קרנר

שתי הקבוצות חסרו מספר שחקנים עקב השעיות ופציעות, מה שאפשר לשני המאמנים, קובי רפואה וג'ורדי קרויף (מי היה מאמין ששני השמות האלה יכנסו לאותו משפט), לתת הזדמנות לשחקנים שלא תמיד לובשים את מדי ההרכב הפותח.

המלאבסים חסרו אומנם רק 3 שחקנים, אך כולם משמעותיים – דור אלו, לירוי צעירי וגידי קניוק, ורפואה העמיד את ההרכב החזק ביותר שעמד לרשותו. מנגד קרויף, כנראה בהשראת העובדה שמדובר כאמור במחצית ראשונה בלבד, נתן מנוחה למספר שחקנים בנוסף לרשימת הפצועים, כך שלמעשה האורחת הופיעה בהרכב משני.

השופט ארז פפיר שרק לפתיחה לעיני 5,000 צופים שכמעט ראו את מיחאי רומן מעלה את המקומיים ליתרון כבר אחרי דקה וחצי, אך הכדור שנגח חלף ליד השער. בהמשך פ"ת בעיקר התגוננה, התל אביבים גילו עדיפות, החזיקו יותר בכדור, אך התקשו לסכן את שערו של דני עמוס. לקראת ההפסקה דור מיכה וברק יצחקי יכלו לכבוש, אבל החמיצו ברשלנות – 0:0 במחצית.

צילום: שי קרנר

המחצית השנייה הייתה שקולה יותר וקצבית יותר, אך גם בה לא חיכתה לשוערים עבודה רבה – כל זאת עד לדקה ה-75, שבה החלוץ טל בן חיים שנכנס כמחליף מספר דקות לפני כן קיבל כדור באגף ימין, חדר לרחבה וברגל שמאלה שלח כדור לפינה הרחוקה – שער אדיר לשחקן שגדל בפ"ת, דווקא נגד קבוצת נעוריו. בדקה ה-90 יכול היה בן חיים לסגור את הסיפור לאחר שהוכשל בתוך הרחבה ע"י השוער, אך עמוס הדף את הפנדל השקוף והחלש שלו – 1:0 למכבי ת"א בסיום, שמותיר סיכוי מסוים לחניכים של קובי רפואה במשחק הגומלין.

בעוד שלושה שבועות תארח מכבי ת"א את הגומלין שיכריע סופית את הדו-קרב בין שתי ספינות הדגל של מרכז מכבי. שתי הקבוצות תפגשנה שוב באותו מקום ובאותה שעה (21:00) ביום שני הקרוב, הפעם בקרב ישיר נוסף על המקום השני בליגת העל.

לכתבות נוספות על קבוצות הספורט בפ"ת

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...