כפר קאסם הגדילה את גביית הארנונה ל- 82%

01/10/2015
כפר קאסם

סיפור הצלחה: עיריית כפר קאסם הצליחה לבצע מהפכה בשיעורי גביית הארנונה מאז כניסתו לתפקיד של ראש העירייה עו"ד עאדל בדיר, מ- 52% בשנת 2013 ל- 82.4% בשנת 2014 (במספרים מחלטים עלתה גביית הארנונה ב- 12 מיליון ₪ בין 2013 ל- 2014). מדובר בשיעור גביית ארנונה גבוה באופן משמעותי בקרב הרשויות הערביות בישראל. השיטה: ראש העיר מתקשר לחייבי ארנונה בעצמו ומבקש להסדיר את החוב.

ראש עיריית כפר קאסם, עו"ד עאדל בדיר, מתקשר מדי יום בעצמו למשפחות בעיר שלא שילמו את הארנונה שלהן, ומבקש מהן להסדיר את חובות הארנונה לעירייה. בדיר מזכיר למשפחות כי הוא עצמו איננו מושך משכורת מקופת העירייה וכי תשלומי הארנונה מופנים לפיתוח כבישים ושיפור השירות לתושבים ביישוב. עם התוצאות אי אפשר להתווכח – שיעור גביית הארנונה זינק מ- 52% ל- 82%.

עאדל בדיר (יח"צ)

העמקת גביית הארנונה הגדילה בצורה דרמטית את הכנסות העירייה, מ-18 מיליון שקלים ב-2013 ל-30 מיליון שקלים ב-2014. בנוסף, בוצעו בעיר צעדי התייעלות בניהול העירייה שצמצמו את ההוצאות. התוצאה היא שעיריית כפר קאסם סיימה את שנת 2014 בעודף תקציבי שוטף של כחצי מיליון שקלים, אחרי שנים ארוכות שבהן נרשם מדי שנה גירעון שוטף של מיליוני שקלים.

עקב שנים רבות של ניהול גירעוני של העיר, בקופת העירייה עדיין נמצא גירעון מצטבר של כ-23 מיליון שקלים, אבל ההערכה היא שהגירעון המצטבר ייסגר בתוך מספר שנים ועיריית כפר קאסם תהפוך לעיר הערבית הראשונה בישראל שתגיע לעצמאות כלכלית ולא תזדקק לסיוע ממשלתי.

מנכ"ל עיריית כפר קאסם - קובי אלון (יח"צ)

"כפר קאסם היא יישוב שטוב לחיות בו והיא נמצאת על הדרך הנכונה – לעצמאות כלכלית ולשגשוג", אומר ראש העירייה, עו"ד עאדל בדיר, "כפר קאסם ממוקמת קרוב לגוש דן וסמוך לכביש 6. בעיר יש שלושה אזורי תעשייה, ולמרות שאנחנו נהנים רק מהארנונה של שניים מהם כאשר כל הארנונה של פארק אפק משולמת לעיריית ראש העין, הם מניבים לנו מספיק הכנסות כדי שנוכל לשאוף לעצמאות תקציבית, ויש לנו רק 1% אבטלה. אנחנו מקימים שתי שכונות חדשות שיספקו פתרונות דיור לתושבי העיר, זוגות צעירים ומעמד הביניים. כספי גביית הארנונה כבר חוזרים אל התושבים בצורת השקעה הולכת וגדלה בחינוך, הקמת מוסדות חינוך ורווחה חדשים, הקמת מרכז ייחודי למען אוכלוסיית החירשים, הקמת פארקים ומגרשי ספורט".

שתף ב-

תגובות

כפר קאסם היא יישוב שטוב לא לחיות בו והיא נמצאת על הדרך הלא הנכונה ?!! וגביית הארנונה ל- 82% .. על מה אתם מדברים?!!
רוב הטענות והעובדות הבלתי מפורטות של מר בדיר עאדל אינן נכונות בלשון המעטה. מנכ"ל עיריית כפר קאסם - קובי אלון שעלות שכרו לקופה הציבורית של משלמים המסים בכפר קאסם כ- 1,000,000.00ש''ח שזה שווה ל- 0.8% מתקציב עיריית כפר קאסם עם אפס עשייה מעשית .. על איזה השקעות מדברים בכלל מר בדיר עאדל ומר קובי אלון ? מקומות בילוי אין ?!! קניון אחד אין ?!! אלימות חוגגת ?!! סחר אמלח''ים בלתי חוקיים וסמים ?!! 364 "תעלות" בכבישים = שיטה להוצאות מנופחות ופיקטיביות ?!! תמרור אחד אין בכל כפר קאסם ?!! אפילו שלט עצור אין בכל העיר "כפר" ? העסקת קרובי משפחה של ראש העיר ואנשי התנועה האסלאמית בסיטונות ?!! הדבר היחידי שיש לנו בכפר קאסם זה התנועה האסלאמית "אחים של חמאס" שמשתפים פעולה עם ההממסד בתמורה לאחיזה מתמשכת שלהם במוסדות של כפר קאסם ?!! אם הטענות של בדיר עאדל שכפר קאסם הגדילה את גביית הארנונה ל- 82%ת "ויש כל כך הרבה השקעות בכפר קאסם "אינן נכונות בלשון המעטה" ?!! אז למה רמת החיים של התושבים לא עולה ?!! השקעות זמניות למראית עין וההשקעות האמתיות במנגנוני ומוסדות ועסקי התנועה האסלאמית "שראש העיר כפר קאסם חבר בה" ?!! אזרחי מדינת ישראל שקוראים את הפרסומות שקובי אלון עושה מדי פעם להלבנת פניה של עיריית כפר קאסם, מתחילים לחשוב שרמת חייהם של תושבי כפר קאסם יותר טובים וגבוהים משל התושבים בראש העין השכנה !!
סרסור אחמד - 04/11/2015
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...