כנס לתלמידי כיתה ט' בעיר הלומדים בכיתות המדעיות

29/03/2015
חדשות

ביום שישי 27/3/15 בסיומו של שבוע החינוך העירוני, התקיים כנס לכל תלמידי כיתות ט' בעיר פ"ת הלומדים בכיתות המדעיות טכנולוגיות. מטרת הכנס הייתה להפגיש את בוגרי העתודה המדעית בעיר, בין היתר כדי לחזק את תחושת הגאווה והאמונה של התלמידים בהמשך המסלול בתיכון במגמות המדעיות טכנולוגיות כגון: אלקטרוניקה, ביוטכנולוגיה, ביורפואה, הנדסת תוכנה, סייבר, מדעית הנדסית,רובוטיקה ועוד.

לפני כארבע שנים העיר פתח תקוה הציבה לעצמה מטרה כנגזרת מהחזון החינוכי - להרחיב את הלמידה המדעית טכנולוגית. לשם כך נפתחה בכל חטיבה כיתת עתודה מדעית, כאשר העירייה משקיעה גם במגמות העל אזוריות הטכנולוגיות בתיכון, בציוד ובשעות הוראה. בכל שנה יש יותר ויותר תלמידים שמבקשים להצטרף לכיתה זו.

האגף העל יסודי בניהולה של רויטל שפירא, מוביל ותומך בתוכניות שונות ומגוונות שמטרתן לקדם למידה מדעית, יזמית וטכנולוגית. בעיר יש קבוצות תלמידים בתוכנית של נס טכנולוגיות, קבוצות תלמידים שלומדות בתוך בתיה"ס בתוכנית יזמים צעירים, תעשידע, קבוצות של תלמידות בתיכון בתוכנית הדרים, קבוצות שמקבלות את תמיכת הרשות בתחרויות כגון: FIRST, FLL פיצוח כספות ועוד.

הבוקר המיוחד שאורגן עבור התלמידים על ידי רויטל שפירא מנהלת האגף לחינוך על יסודי והמדריכה דנה שקד, נפתח בברכות מפי ראש העיר איציק ברוורמן וד"ר עופר רימון מנהל מינהל התקשוב במשרד החינוך.

ראש העיר ביקש להדגיש בפני התלמידים את האפשרויות הרבות שהעיר מציעה להם במסלולים מדעיים ובחינוך הערכי, וד"ר עופר רימון בשיחתו עם התלמידים חזר על הפרסום מעיתון דה מארקר שציטט ראש העיר: מחקר שפורסם מעלה כי מי שלמדו 5 יח"ל מתמטיקה מקבלים נקודת זינוק עדיפה לחיים כמעט בכל פרמטר שנבדק לדוגמא: השכר של בעלי 5 יח"ל בגרות במתמטיקה יותר מכפול מזה של חסרי בגרות, וגבוה ב-40% מזה שסיימו בחינת בגרות ברמה אחת יותר נמוכה של 4 יח"ל.

ד"ר עופר רימון בשיחתו עם רויטל שפירא מנהלת האגף ביטא התפעלות גדולה מכמות התלמידים שבמסלול, מההתייחסות המכבדת והמעודדת של העיר פתח תקוה לעתודה המדעית, ומכמות הבנות הלומדות במסלול.

בהמשך ניתנה הרצאה מרתקת של ד"ר רועי צזנה על המצאות שישנו את העתיד וכן התלמידים השתתפו במשחקי חשיבה, יצרו במדפסת תלת מימד וחוו מציאות מדומה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...