כנס חינוך גדול נערך בפתח תקווה

11/04/2016
חדשות


למעלה מ- 400 איש השתתפו בכנס רב משתתפים של אנשי חינוך, הורים ותלמידים - "קול לכל", שנערך בבי"ס אהוד מנור.

במהלך הכנס, בהנחיית מפקחת החינוך היסודי רונית זכאי ומנהלת האגף סיגלית הלל יאראק, נחשפו הורים ואנשי חינוך לתהליך ששיאו - בהופעת עשרות תלמידים ממגוון בתי ספר יסודיים בעיר, לפני קהל, כשהם משתפים אותם בנושא אותו בחרו להציג ואודותיו למדו.

הנושאים השנה היו מגוונים והתייחסו לסוגיות אישיות, חברתיות וכן נושאים הקשורים לחיים האוניברסליים בכלל והחיים בישראל בפרט. כך למשל היו ילדים ששיתפו בנושאי מנהיגות, גזענות, גאווה ישראלית, כוחן של נשים, הגז משאב לאומי למכירה או לשמירה?

היו שבחרו לשתף בנושאים אישיים, לדוגמא: אבא שלי ולא רק שלי, משפחתי - משפחה של גיבורים, אני ילדה רק של אמא, בזכות האופטימיות ומצאתי טוב ברע (במחלה כרונית).

עוד היו שהעלו נושאים הקשורים לתחביבים ותרבות הפנאי: תרומתם של חיות המחמד לחיינו, חקר החלל, התרבות ההודית בסרטים, הרדיפה אחר מותגים - ההבדל בין בגדים ואוכל, להצטיין בנגינה, מחול, ציור - עולם של דמיון, החבר שלי - סוס, זכויות כלבים וחיות מחמד, ועוד...

כנס זה היווה את שיאו של תהליך ארוך טווח שהתנהל בחינוך היסודי בעיר, שעיקרו - קידום וטיפוח מיומנויות המאה ה- 21 בקרב התלמידים.

תהליך זה מקדם את לימוד השפה על אופניה השונים - קריאה, כתיבה, האזנה ודיבור, ומחייב הפעלת מיומנויות סדר גבוהה, תהליכי חקר, פיתוח מיומנויות תקשורת בינאישית, יצירתיות וייצוג עצמי. האירוע הביא לידי ביטוי את תפיסת "האחר הוא אני", בכך שניתן היה לשמוע את קולו של כל תלמיד, מתוך האמונה שלכל אחד ניגון משלו.

סיגלית הלל יאראק: "מדובר בלמידה משמעותית ובעלת ערך בהיותה מאפשרת לתלמידים בחירה של תכנים רלוונטיים לעולמם והצגתם לאחר תהליך למידה ארוך ומשמעותי- התלמידים היו שותפים מלאים בהבניית הלמידה, בחירת הנושא ואופן הצגתו".

התלמידים המציגים זכו לשיעורי שפת גוף, דיבייט וכן סדנאות העצמה שיאפשרו להם להציג במיטבם במהלך הערב.

האירוע נחל הצלחה אדירה והביא לידי ביטוי בצורה מוצלחת ביותר את התהליך הארוך שחוו הילדים בשנה האחרונה.

(התמונות באדיבות ללשכת דובר העירייה)

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...