כנס הסברה למיצוי זכויות לניצולי השואה התקיים בפ"ת

30/11/2015
חדשות

אמש, יום ראשון ה- 29.11.15 התקיים בהיכל התרבות, כנס הסברה למיצוי זכויותיהם של ניצולי השואה תושבי העיר וסביבתה בשיתוף מרכז הארגונים, האגף לקשרי תושבים - מנהלת הגמלאים, מנהלת האגף דליה גאון ורכזת הגמלאים צמרת סרור והמרכז העירוני לתיעוד, לחקר ולהנצחת השואה, מנהל אגף התרבות אריה ימיני ומנהלת המרכז מיכל אשר.

החל מהשעה 8:30 הועמדו לרשות הניצולים במבואת ההיכל עמדות של ארגונים ועמותות כגון אל"ה, עמך, מרכז הארגונים, הקרן לרווחת נפגעי השואה בישראל, המשרד לשוויון חברתי, ביטוח לאומי והתאחדות עולי רומניה, אשר סיפקו לגמלאים מידע אודות הזכויות המגיעות להם.

תלמידות מחטיבת הביניים פיינשטיין בעיר המתנדבות במרכז העירוני לתיעוד, לחקר ולהנצחת השואה במסגרת "אזרחות פעילה" ליוו את הניצולים למבואה ואף סייעו להם להתמקם באולם.

בשעה עשר, לאחר יריד הזכויות, הניצולים הוזמנו לאולם לברכות מפי ראש העיר איציק ברוורמן אשר בירך על קיום הכנס בעיר והבטיח כי יעשה כל מה שצריך בכדי שניצולי השואה יחיו בכבוד. אחריו עלתה הגב' קולט אביטל - יו"ר מרכז הארגונים וסיפרה כי כיום חיים במדינת ישראל כ-  200,000 ניצולים וכבת לניצולי שואה, דור שני, הבטיחה כי תייצג את כולם למען יחיו את שארית חייהם בכבוד. הגב' לימור לבנת - יו"ר הקרן לרווחת נפגעי השואה בישראל, בירכה על הכבוד שניתן לה לעזור ולסייע לניצולי השואה. עוד עלו וברכו עו"ד איתי שונשיין סגן ראש העיר וראש מנהל התרבות, מר אשר שוקר יו"ר אגף קשרי תושבים - מנהלת הגמלאים ומשה פלדמר יו"ר המרכז העירוני לתיעוד, לחקר ולהנצחת השואה אשר סיפר על פעילות המרכז העירוני ומטרתו העיקרית שהיא תיעוד ניצולי השואה והעלאת הסיפורים לאתר האינטרנט של המרכז. עוד סיפר על מיזם "רחובות מעידים" (חוברת שהופקה בשנת 2010 על 40 רחובות בעיר ששמם הוא בזיקה לשואה), בהמשך לפרויקט יתקיים סיור מודרך ברחובות האמורים. בנוסף הרחיב על "נצר אחרון" פעילות נוספת של המרכז, בו מתנדבים האומרים קדיש על ניצולי שואה שעלו בגפם למדינת ישראל ונפלו במלחמת העצמאות.

בחלקו האומנותי של הכנס, עלו יונה אליאן וששי קשת במופעם המשותף "נוסטלגיה זה לא מה שהיה". הניצולים שרו ונהנו מאוד מהמופע בפרט והכנס בכלל אשר העשיר את המידע בדבר הזכויות.

(הצילומים באדיבות לשכת דובר העירייה)

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...