כנס הורים במרכז ההכנה לצה"ל בפתח תקווה

10/05/2016 | מיכל גולן
חדשות


לפני 14 שנה כתלמידת תיכון, כשזה עתה סיימתי את הבגרויות בהצלחה, עמדתי מול דילמה לא פשוטה. מצד אחד הגיוס שמצפה לי, מצד שני - לימודים, מקצוע ועתיד. פתאום בשנייה וחצי את הופכת להיות בן אדם בוגר לכל דבר.

עכשיו, כשמסתכלים על מה שכתבתי כאן, לרוב הקוראים זה יהיה ברור מה תהיה התשובה - גיוס לצבא ואחרי זה לימודים ועבודה. עבורי לא כך היה המצב, בלי להיכנס יותר מדי לפרטים. נולדתי עם מומי לב מולדים שתוקנו אמנם, אבל ניתנה לי האפשרות לא להתגייס. ואם אני מתגייסת לצבא - זו מילה ענקית: צבא.

את רוצה תפקיד משמעותי שישנה למישהו, את רוצה להיות חלק. איך אהיה חלק עם החוויה האישית והרפואית שלי? למזלי הייתה לי אמא שכיוונה ודאגה לי. ולכן, מעבר לשבריר השנייה, כשהמחשבה חלפה בראשי, עשיתי כל מה שרק אפשר כן להתגייס ולתת מעצמי עבור המדינה, עבור ארץ ישראל שלי.

התגייסתי, את השירות הצבאי שלי מילאתי בפיקוד העורף, אני מודה שבהתחלה לא היה פשוט, אבל בהמשך היה לי שירות מהנה. זו חוויה מעצבת, מלמדת ערכית.

לא מעט שאלות עומדות בפני העומדים מול תהליך הגיוס - מרכז ההכנה לצה"ל בניהולו של  סגן אלוף במילואים אלי שדה הוא בהחלט המקום שיסייע לכל מי שחווה קשיים והתמודדות בשאלות כאלו ואחרות.

בני הנוער לעתים חווים לא מעט לבטים בטרם הגיוס. מרכז ההכנה לצה"ל נותן את המענה המתאים, מעצים ומבסס מוכנות לקראת הגיוס. במרכז ההכנה לצה"ל פתח תקווה מתקיימות פעילויות ייחודיות מלאות השראה ומורל, כמו סיורים במחנות צה"ל, מפגשים עם לוחמים, מורשת קרב, הצגות שונות, סדנאות כתיבה, סדנאות חוסן נפשי, פעילויות ומיזמים ערכיים, מפגשים בערב עם מרכזי הנוער הפרוסים ברחבי העיר, שידורי רדיו, מפגשים והרצאות עם מפקדים ועוד.

ביום ראשון הקרוב - 15.5.16, "המשפחה מתגייסת" זהו כנס הורים עירוני. הכנס יתקיים בשעה 19:30 באודיטוריום תיכון עמל ב' - רחוב אמסטרדם 16 פ"ת, בהשתתפות ראש העיר עו"ד איציק ברוורמן, רס"ן במיל' גליה בוקצ'ין, פורום מפקדים בשיח פתוח לשאלות הורים.

הכנס יעסוק במעבר מהאזרחות למדים, דרכים להתמודדות של המתגייס/ת עם השירות הצבאי, כיצד המשפחה תוכל לסייע במידה וישנם קשיים ועוד.

 שימו לב - מספר המקומות מוגבל ,על מנת לשריין מקום יש להירשם אצל עדנה כהן בטלפון 050-7207899. מומלץ מאוד  גם להיכנס לעמוד הפייסבוק: "מרכז הכנה לצה"ל פתח תקווה": https://www.facebook.com/Tzahalpt/?fref=ts

פרטי ההתקשרות של מרכז ההכנה לצה"ל:

קבלת קהל בתיאום טלפוני או בדואר אלקטרוני, בימים א' ו-ג' בין השעות 19:00-14:00

לפניות ניתן להתקשר 03-9242361 (כולל מענה אלקטרוני כשאין אדם במרכז), 03-9052411.

פניות בפקס: 03-9052841

דואר אלקטרוני: elisa@ptikva.org.il

בכל פנייה יש להשאיר שם פרטי ומשפחה מלאים, מספר טלפון לצורך יצירת קשר חוזר.

מאחלת לכל המתגייסים והמתגייסות בהצלחה בשירות הצבאי שיהיה מלא בעשייה וערכיות. לחיילים ולחיילות שלנו אלו שעדיין ואלו שאינם, רציתי רק להגיד תודה ולהצדיע לכם, כי בזכותכם אנחנו פה.

תמונות מתוך עמוד הפייסבוק של מרכז הכנה לצה"ל פתח תקווה)

שתף ב-

תגובות

הכתבה
כל הכבוד. שמח שנחרת לך בזיכרון החשיבות של ההכנה לצה"ל טרם הגיוס.
אלי שדה - 10/05/2016
שתף ב שתף ב
לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...