כמה עולה לעבור דירה ואיך לעשות את זה כמו גדולים

16/08/2019
חדשות


מעברי דירות הם אחד מהדברים הנפוצים וסביר להניח שגם אתם כבר עברתם דירה אחת או שתיים. מדובר בתהליך יחסית מורכב מהסוג שתמיד יש מה ללמוד ושתמיד יהיה מי שירצה ללמד אתכם כמה טריקים.

(התמונה בחסות רועי מזרחי)

מספיק להעלות את הנושא בשיחה עם חברים או בני משפחה ובתוך פחות מדקה תהיו מוצפים ברעיונות ובהמלצות, חלקן טובות וחלקן לא ממש.

מעבר לכל העניינים הלוגיסטיים, מעברי דירות עולים לא מעט. להוציא את הזמן שדרוש לאריזה, סידורים והובלה, יש גם הוצאות כספיות לא מבוטלות.

אז האם ניתן לעבור דירה באופן מוצלח, בפחות זמן ואפילו להוזיל את העלויות? בהחלט! לפניכם טיפים ורעיונות שיעשו לכם סדר.

מעבר דירה מורכב ממספר חלקים

כדי להבין כמה עולה ואיך אפשר לעבור דירה באופן יעיל ובמחיר זול יותר, צריך להכיר את השלבים השונים.

* אריזת הדירה והכנתה למעבר

* הובלה

* סידורים בבית החדש

בעוד שההובלה מתרכזת ליום המעבר בלבד, שאר התהליכים דורשים מאתנו עבודה מתמשכת שיכולה להגיע בדירות גדולות עם 5 נפשות למספר שבועות ואף יותר כך שבסופו של דבר מרבית העלויות הכספיות מתרכזות בהובלה עצמה בעוד שמרבית הזמן שמושקע בעניין מתרכז בשאר השלבים.

אריזת הדירה והכנה למעבר

מעבר לזמן שדרוש לאריזת הדירה, יש מספר שירותים שעשויים להקל עליכם את התהליך באופן מאוד משמעותי. לעניין זה, בפניכם עומדות שתי אפשרויות ששווה לשקול.

חומרי אריזה למעבר

לא קל לדחוס את כל תכולת הדירה לשקיות וארגזים ועוד יותר קשה לעשות את זה כשאין לכם חומרי אריזה מתאימים. לכן יותר ויותר ישראלים מזמינים חומרי אריזה באינטרנט. זה לא עולה הרבה והיתרונות עולים על ההשקעה.

ניתן להזמין קרטונים למעבר דירה באתר 'הכל למוביל' במחירים זולים וליהנות המנחות ומבצעים כאשר קונים חבילות מוכנות למעבר דירה.

באופן כללי המחירים של קרטונים מתאימים לא צריכים לעלות על 150 שקלים לכל היותר אך אם מדובר בדירות גדולות או רהיטים יקרים שדורשים אריזות מיוחדות, שווה לשקול להוסיף אל החבילה מספר מוצרי אריזה מומלצים כמו מסקינטייפ, אקדח מסקינטייפ במידה שיש הרבה ארגזים שצריך לאטום, ניירות אריזה, ניילון נצמד וניילון בועות.

אריזת דירה עם חברה שמתמחה בכך

אם אתם ממש לא רוצים לארוז ומוכנים לשלם למישהו אחר שיעשה עבורכם את העבודה, תוכלו לשכור את שירותי חברת ההובלה או חברה שמתמחה בסידור בתים.

המחיר שתדרשו לשלם מתחיל בכמה מאות שקלים ויכול לעבור בקלות את ה-1,000₪ במידה שמדובר בדירה גדולה או אם תרצו גם שירותי סידור בבית החדש.

חשוב לציין שבעוד רכישת חומרי אריזה נחשבת לפעולה זולה וחיונית, בשכירת שירותים של חברה חיצונית מדובר במחיר יקר יחסית שמספק מענה נוח אך לא מחויב המציאות.

הובלה איכותית במחיר זול

הסוד למציאת חברת הובלה מומלצת במחיר זול הוא להשוות מחירים בשלב מוקדם.

חודש וחצי לפני המעבר מרבית המובילים עדיין פנויים ויהיו מוכנים להוזיל את המחיר כדי שתשכרו אותם. יחד עם זאת אם תשוו כמה הצעות מחיר תוכלו להבחין בהבדלים משמעותיים שמגיעים למאות שקלים ולעתים אפילו יותר.

בכל אופן חשוב לזכור להקפיד על כמה כללי בסיס שיבטיחו לכם שירות טוב.

1. קבלו הצעות מחברות מומלצות בלבד.

2. כדאי להתמקד במובילים באזור המגורים שלכם שיכולים להגיע בקלות ובלי לבקש תשלום יקר בגלל נסיעות ארוכות.

3. לחברה מומלצת יהיה ביטוח הובלה. בדקו שהוא אכן קיים.

4. חתמו על חוזה הובלה מסודר שיבטיח שאף אחד לא יעלם לכם ביום המעבר.

סידורים בבית החדש

לאחר שעברתם לדירה החדשה יהיה עליכם לסדר את כל התכולה. כדי לעשות את זה מהר וטוב, כדאי לחזור אל השלבים הראשונים של האריזה. אם תבצעו אותה נכון תוך הפרדה של תכולת החדרים, הפריקה תהיה קצרה ויעילה.

קחו בחשבון שבנוסף לסידור הבית, יהיה עליכם לעדכן את הרשויות ונותני שירותים שונים בנוגע לכתובתכם החדשה. גם את זה ניתן לעשות באמצעות אתרי אינטרנט שונים בעלות של עד 200₪ אם כי זה לא חובה.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...