כמה עולה לכם לגלוש בחינם?

03/08/2014 | גיל נוילנדר
חדשות


אורן שמח לגלות ששדה התעופה בפראג מציע חיבור אינטרנט אלחוטי בחינם, שיעזור לו להעביר את זמן ההמתנה הארוך המצפה לו עד לטיסה הבאה שלו. מה שהוא לא ידע זה שהמכשיר שלו תחת מעקב,  ומידע אישי רב נאסף מהמכשיר שלו.

אין דבר מעצבן יותר משעות של המתנה בשדה תעופה זר כלשהו לטיסת קונקשן בדרך ליעד מרוחק כלשהו. אך אם ניתן להמתיק את הגזירה עם חיבור אינטרנט חינם אז זה כבר לא כל כך נורא, ונוכל להעביר את הזמן יחסית בכיף. כשאורן ידע שעליו לחכות חמש שעות לטיסה הבאה שלו הוא שמח לגלות ששדה התעופה בפראג מציע לנוסעים אינטרנט אלחוטי חינם, ומיד שלף את הטאבלט שלו מהתיק.

את הזמן הוא ניצל להתעדכן בחדשות מהארץ, לבדוק אם קיבל הודעות אימייל חדשות, לשתף כמה תמונות בפייסבוק ולצייץ בחשבון הטוויטר שלו על חוויותיו האחרונות. מה שאורן לא ידע הוא שכשאתה מתחבר לשירות מקוון כלשהו, אתה שולח הרבה מאוד נתונים דרך הרשת - שמות משתמש, סיסמאות ונתונים רגישים אחרים נשלחים מהמכשיר שלך לשרתים שונים ברחבי העולם דרך חיבור אינטרנט אלחוטי, חינמי ובמקרה הזה - לא מאובטח.

לרוע מזלו של אורן, הרשת הלא מאובטחת של שדה התעופה הייתה תחת מעקב והסיסמאות לאתרים שאליו הוא התחבר נגנבו והחשבונות שלו נפרצו. לשמחתו התוקפים לא שינו את הסיסמאות וכך הוא הצליח להשיג שליטה מחדש בחשבונות המדיה החברתית ותיבת הדואר האלקטרוני שלו יחסית בקלות, ולמזלו הוא לא רכש שום דבר און ליין וכך התוקפים לא השיגו את מה שהם באמת רצו – כרטיס האשראי שלו.

הנה כמה טיפים מומלצים שישמרו עליכם בגלישה ברשתות לא מוכרות:

1. אם אתם לא חייבים, אל תגלשו ברשתות חינמיות לא מאובטחות ואם אתם חייבים הימנעו במיוחד מלהיכנס לאתר הבנק שלכם או לשלם בכרטיס אשראי. רשת האינטרנט של חברת הסלולר תהיה בטוחה יותר לשם כך ואם אתם בחו"ל כדאי לדאוג לחבילת גלישה מראש כדי לצמצם עלויות.

2. אם אתם מבקרים ברשתות החברתיות בזמן שאתם מחוברים לרשת חינמית, כדאי לאחר מכן – כשאתם מחוברים ברשת מאובטחת – להחליף סיסמאות, רק ליתר בטחון.

3. הקפידו על סיסמאות חזקות – לפעמים האקרים מצליחים להשיג את הסיסמאות רק בצורה המוצפנת שלהן – מה שיקשה עליהם את פיענוח הסיסמה. ככל שהסיסמה שלכם תהיה מורכבת יותר, כך ייקח להם יותר זמן לפרוץ אותה.

4. וודאו שעל המכשיר שלכם מותקנת תוכנת אבטחה אמינה בעלת רישיון בתוקף – זאת כדי למנוע החדרה של תוכנות זדוניות למכשיר שלכם בזמן שהחיבור הלא מאובטח עדיין קיים.

 

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי – השמות והמקומות האמיתיים שונו.

גיל נוילנדר - מנכ"ל ESET ישראל

 ESETאודות

חברת ESET הינה ספקית בינלאומית של תוכנת האנטי וירוס NOD32 וחבילת האבטחה ESET Smart Security לארגונים בגדלים שונים וצרכנים פרטיים. החברה מיוצגת ברחבי העולם כולו ביותר מ-180 מדינות וסניפיה המרכזיים ממוקמים היום באנגליה, ארגנטינה, סלובקיה וכמובן ארצות הברית. בישראל, מיוצגת ESET באופן בלעדי על ידי חברת קומסקיור, המפעילה בארץ מרכז פתרונות ותמיכה טכניים בשפה העברית.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...