כל מה שצריך לדעת על גב תפוס

19/11/2020
בריאות ובטיחות


בגיל צעיר אנחנו רגילים בעיקר לשמוע את המבוגרים שמתלוננים מידי פעם על גב תפוס אך לא באמת יש לנו מושג על מה מדובר. יחד עם זאת, השנים עוברות גם עלינו ואז יום אחד, בלי שום הודעה מוקדמת, אנחנו מנסים להתרומם מהכיסא ורואים שזה פשוט בלתי אפשרי. אנחנו לא מצליחים ליישר את הגב ומבינים שהגב שלנו תפוס. זה נשמע לכם מוכר? לאחרונה זה קרה לכם יותר מפעם אחת? אם כך, הגיע הזמן להבין שמגב תפוס אתם לא באמת יכולים להתעלם. מעבר לעובדה שהמצב הזה מובילים להרבה כאבים ופוגע ישירות בחיי היומיום שלנו, זה גם עלול להוביל לעוד כאבים בגב התחתון, בכתפיים או בצוואר, אז למה לסבול אם אפשר לעשות משהו בנידון?

למה אנשים מגיעים למצב של גב תפוס?

עוד לפני שנדבר על הפתרונות הכי טובים שיש לגב מצב תפוס, צריך להבין למה זה בכלל קורה. יש מקרים שבהם הגב נתפס בגלל שהשרירים בו לא מספיק חזקים, כלומר, אנחנו לא מחזקים מספיק את שרירי הגב כי אנחנו לא עושים פעילות גופנית מתאימה. סיבה נוספת שעלולה להוביל למצב של גב תפוס היא יציבה לקויה, וכאן כבר מדובר על אחוזים משמעותיים ביותר מהאוכלוסייה שסובלים מהעניין הזה. לכאורה הליכה זה עניין טבעי שכולנו לומדים לבצע בגיל מאוד צעיר, אך עובדה שהיא בפועל זה לא כך. רבים מאתנו סובלים מהליכה ויציבה שאינה נכונה, מה שמוביל, עם השנים, לכאבים שונים ומגוונים בעמוד השדרה וגם לגב תפוס. במידה וזה גם מה שמוביל אצלכם לתופעות האלה, כדאי שתדעו שאפילו בגיל מבוגר יש מה לעשות בנידון. אף פעם זה לא מאוחר מידי לנסות לתקן את היציבה הלקויה שלכם, ולשם כך רצוי לפנות אל אנשי מקצוע שזו בדיוק המומחיות שלהם.

יוגה טיפולית - כדאי לנסות את זה

זה לא משנה אם אתם סובלים ממצב של גב תפוס או שיש לכם בלט דיסק. מה שבטוח זה שתרגול של יוגה טיפולית זה יכול להיות פתרון נפלא. זה לא במקרה שאתם מכירים כל כך הרבה אנשים שמתרגלים יוגה טיפולית, שכן מדובר על אימון שבאמת מחזק את שרירי הגב. משמעות הדברים היא שאם תתמידו בפעילות הגופנית הזאת ואם תעשו אותה כמו שצריך, התוצאה תהיה נפלאה ותרגישו הרבה יותר טוב. אין שום סיבה לחשוב פעמיים, כי אם זה עזר להרבה מאוד אנשים אחרים, למה שזה לא יעזור לכם? אתם תוהים לאן כדאי לפנות ואצל מי תרצו לעשות את האימונים האלה? יש היום מספר מרכזים מקצועיים שישמחו להזמין אתכם אליהם. בדקו שאתם נרשמים למקום מקצועי ושמדריכי היוגה שלכם מגיעים עם כמה שיותר ניסיון. כך תוכלו להבטיח שתתחילו לטפל בצורה רצינית במצב הגב שלכם ושתימנעו מעוד מצב של כאבים וגב תפוס.

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...