כל מה שנדרש לדעת על אחסון יינות

02/06/2016 | זיו מנור
איכות חיים


לבן או אדום, מקרר או ארון? כל מה שצריך לדעת על אחסון יינות – מדור היין והאלכוהול של זיו מנור.

יינות לבנים ואדומים מומלץ לאחסן במאוזן, במקום קריר ואפל הרחק ממקור אור או לחות. יינות לבנים בטמפרטורה של 5-7 מעלות ויינות אדומים בטמפרטורה של 18 מעלות. מומלץ לקנות מקרר ייעודי ליינות אדומים (ניתן למצוא במחירים סבירים).

בעת קניית היין יש לשים לב לשנת הבציר המופיעה על התווית – יינות לבנים ויינות רוזה רצוי לקנות משנות הבציר האחרונות. אם צבעם של היינות הלבנים היבשים והחצי יבשים צהבהב מדי, רצוי שלא לקנותם. צבע כזה עלול להצביע על אחסון לקוי של היין. את המנות הראשונות יש ללוות עם יין לבן יבש, את המנות העיקריות מומלץ ללוות עם יין אדום יבש, ואת הקינוחים עם יין מתוק קר מאוד.

את היינות האדומים רצוי לפתוח כשעה לפני ההגשה על מנת שיוכלו "לנשום" ,ומומלץ למזוג לדיקנטר על מנת שיוכלו "להיפתח". את הלבנים רצוי לפתוח מול האורחים ולשים בתוך שמפניירה על מנת לשמור על הטמפרטורה הקרה של היין. בכדי להסיר כתמים ישנים של יין אדום, ניתן להשרות את הבגד בתמיסה מרוכזת של מים ושמפו או מים ואבקת כביסה. טיפ נוסף הוא להשרות בחלב חם  לשטוף היטב במים ולייבש.

צילום: מוטי פישביין

אינויטה  2012

זן הפנסה בלאנקה נבצר בספטמבר בבציר ידני ונארז בקונטיינר נירוסטה של 2.5 טון. הענבים עוברים מיון ידני והשרייה בטמפרטורה נמוכה לפני תהליך הדחיסה והסחיטה. לאחר מכן עוברים השרייה ב-15 מעלות ל-17 ימים ונשאר עם השמרים לתסיסה מלולקתית ל-3.5 חודשים נוספים.

בעל צבע קש בהיר וצלול, ריח מודגש ואלגנטי של פירות הדר וטרופיים וטעם שמנוני, מרענן ומורכב עם סיומת ארוכה ומתמשכת.

Villa Chavin 2014

יין – לבן חצי יבש, מיוצר מ- 100% שרדונה. בציר הענבים מתבצע בשעות הלילה המאוחרות בכדי לנצל את יתרון הטמפרטורות הנמוכות ומועבר לדחיסת הענבים. התסיסה מתבצעת בטמפרטורה של 16-18 מעלות צלזיוס במשך 16 ימים. הנוזל מועבר למנוחה במכלי נירוסטה ומשם מבוקבק.

היין מתאפיין בצבע צהוב קש, ריח ניחוח של פרחים לבנים, עשב קצוץ ונגיעות של וניל טעם מלא בטעמים.

וינה הנסינה 2011

יין לבן יבש, מיוצר מ-  60% סוביניון בלאן, 40% מוסקטל.

זני הענבים נבצרים בספטמבר ועוברים תהליך נפרד לכל זן לאחר תהליך ההשריה עוברים תהליך דחיסה וערבוב של 24 שעות. לאחר מכן עוברים הזנים ערבוב יחד עם השמרים בכדי לקבל נוזל אחיד נעים ועגול.  מתאפיין בצבע זהוב צלול  , ריח עוצמתי ואלגנטי עם רמזי פרחים, משמש, ליצ'י ודשא קצוץ וטעם רענן, חומציות טובה, עגול וסיומת ארוכה.   

וינה הנסינה 2014

יין רוזה יבש, מיוצר מ- 100% טמפרינו.

תהליך השרייה קצר להפקת גווני הרוזה וקבלת צבע ורוד מושלם. 15 ימי תסיסה בטמפרטורה מבוקרת של 12-14 מעלות אשר מעניקים ארומות וצבעים מקסימילים.

בעל צבע צלול ובהיר, תות ואדום עם גוון סיגליות, ריח אף עוצמתי, פירותי עם רמזים לפרחים וטעם חך מרענן נקי ונעים.

הכתבה באדיבות: zivmanor.co.il

שתף ב-

תגובות

לצורך הוספת תגובה התחבר לאתר באמצעות
הוסף תגובה
...Loading...